Havlíčkobrodští organizátoři zvládli světový šampionát na výbornou a čeká je další pořadatelská výzva. V termínu od jedenáctého do sedmnáctého července uspořádají ME juniorů do 18 let a ME kadetů do 15 let. „Jedná se o jedenáctou mezinárodní akci, kterou bude naše aréna hostit. Shodou okolností to bylo právě ME juniorů, které před patnácti lety jako premiérový mezinárodní turnaj mohli softballoví fanoušci v Havlíčkově Brodě vidět,“ prozradil Dušan Šnelly, manažer havlíčkobrodského klubu.

O medaile bude v obou kategoriích bojovat devět evropských týmů. Čeští reprezentanti budou patřit k největším favoritům, budou totiž obhajovat tituly z předchozích šampionátů. „Navíc se dá očekávat, že se v týmu představí i řada našich Hrochů. V mládežnických kategoriích přeci jen máme pravidelně silné zastoupení,“ upozornil.

Organizátoři už mají přípravu velkých akcí v malíčku. V posledních patnácti letech připravovali třikrát ME mužů, dvakrát zápasy Světového poháru, jednou ME žen do 22 let, jednou Pohár vítězů pohárů a také mužské exhibiční utkání mistrů světa z Nového Zélandu s výběrem Evropy. „Vrcholem samozřejmě byl světový šampionát před dvěma lety, který nás důkladně prověřil. A byly na něj jen pozitivní reakce,“ pochlubil se Dušan Šnelly.

Ten naznačil, že by v Hippos aréně v blízké době mohly být k vidění i zápasy MS mužů. „Jsme horkým kandidátem na pořadatelství jedné ze tří šestičlenných základních skupin, které se bude hrát v roce 2024. Hrálo by se pouze v Havlíčkově Brodě a samozřejmě za účasti českého týmu.“