Na něm skončil s týmem Bear Bottom Lodge na sedmém místě. Navíc se břeclavský rodák dočkal i dvou prestižních individuálních ocenění. Stal se nejlepším nováčkem a byl zvolený do druhého softballového All-Star výběru.

Jak rychle jste se srovnal s nejlepšími pálkaři planety?
Trochu jsme je skautovali, ale abych řekl pravdu, bylo to méně, než bych čekal. Největší změna spočívala v tom, že musíte házet stále na sto procent. Většinu jmen jsme znali z turnajů, jako je mistrovství světa. Ale stále ve střehu musíte být i u těch méně známých. Když už se dostali na tuhle úroveň, jsou hodně dobří.

Roztřásla se vám proti velkým jménům kolena?
Nevím, jak je to možné, ale nervozita mnou necloumala.

Co jste od nich okoukal?
Snažil jsem se se světovými nadhazovači hodně mluvit. To mě může posunout zase dál. Jsem ve spojení s Adamem Folkardem, což je nejlepší nadhazovač na světě. Rád bych od něho něco převzal do přípravy. Snad se to povede.

S jakou technickou novinkou u vás můžeme počítat?
S ničím velkým. Snažil jsem se změnit držení při change-upu, protože ten mi nikdy nešel. Třeba to bude lepší. Po sezoně na tom zapracuji.

V čem přesně změna spočívá?
Našel jsem komfortnější držení míče. Dobře se mi odhazuje a balon ve vzduchu lépe funguje. Líp se točí. To mi poradil náš trenér v týmu, který dřív také házel.

Jak na vás v Americe působili tamní fanoušci?
Celkově se mi jejich mentalita hodně líbí. O softballe a všeobecně o pálkovacích hrách tam lidé přemýšlejí jinak než u nás. To je jiný level. My nad softbalem občas až moc bádáme. Tam nad ním tak hluboce nepřemýšlejí, ale i tak nakonec dojdou ke stejným závěrům.

Vědí něco o našem softbalu?
O pár Češích se tam ví, ale stále nás tam jezdí strašně málo. Letos jsme byli čtyři, čímž jsme myslím vyrovnali maximální účast Čechů, kteří tam byli.

Je to málo?
Hodně se u nás snažíme vyrovnat Argentincům, kterých tam letos bylo třicet. Pokud bychom tam jezdili ve větším počtu, určitě by se to pozitivně promítlo i na mezinárodní scéně. Rozhodně to podle mě je cesta, jak posunout nároďák. Dva měsíce stát proti nejlepším pálkařům a nadhazovačům nám dá úplně nejvíc.