A že série byla pořádné drama, a nejen na hřišti, ale i mimo něj. Počasí si totiž dělalo, co chtělo. A oba týmy tak měly co dělat, aby sérii dohrály včas před víkendovým startem finále. Svěřenci trenéra Dušana Šnellyho totiž teprve včera dohráli pátý zápas.

PROGRAM FINÁLE
Sobota 3.10., 14.00
Chomutov – HB
Neděle 4.10., 15.30
HB – Chomutov
Sobota 10.10., 14.00
Chomutov – HB
Případný čtvrtý zápas
Neděle 11.10., 15.00
HB – Chomutov
Případný pátý zápas
Sobota 17.10., 14.00
Chomutov - HB

Ve středu jednoznačně vyhrály Ledenice 11:5. Rozhodující zápas pak vyhráli Hroši 2:4. „První zápas vypadal v první chvíli nadějně. Vedli jsme 3:0, ale pak se nám nedařilo a vysoko prohráli. Vystřídali jsme i Michala Holobrádka, kterému se nedařilo,“ uznal Šnelly, který ale do druhého duelu opět nasadil svou jedničku na nadhozu. „Oklepal se a jako vždy nás podržel. Na začátku body nepadaly, ale pak zmizel pod umělým osvětlením míč našeu hráči a soupeř vedl 2:0. Ale pak jsme se chytili a klíčový zápas otočili. Měli jsme i štěstí, že se nám dobře protočili naší klíčoví pálkaři,“ dodal havlíčkobrodský trenér.

Ten si uvědomuje, že jeho svěřence opět nečeká nic jednoduchého. Ve finále narazí na vítěze základní části. „Navíc jejich pálkaři patří vůbec k nejlepším. Navíc Marek malý má i skvělou formu na nadhozu,“ potvrdil Šnelly. Hrochům navíc ani nebude vyhovovat příliš hřiště v Kadani, kde je Chomutov v azylu. „Je to menší hřiště, s menší antukovou plochou,“ naznačil Šnelly.

Ovšem Havlíčkovu Brodu se právě proti Chomutovu dařilo. Má s ním kladnou bilanci. „Budeme to samozřejmě chtít udržet i ve finále. O víkendu, když chceme myslet na úspěch a udržet se ve hře v boji o titul, musíme alespoň jednou vyhrát,“ uvědomuje si Šnelly, který navíc bude mít k dispozici kompletní sestavu a výhodu zápasového vytížení svého mužstva. „Přeci jen Chomutov už dva týdny stojí, kdežto my jsme hráli teď prakticky pořád,“ souhlasil havlíčkobrodský šéf lavičky.

V neděli se Hroši představí v Hippos aréně od 15.30 hodin.