První část úvodního střetnutí, které se odehrávalo v podmínkách na hranici regulérnosti za hustého deště, příliš odpalů nepřinesla. Po úvodních čtyřech směnách si Broďáci sice udržovali mírné vedení.

V pátém dějství však hostující hráči odpálili několik nadhozů v předchozím průběhu takřka bezchybného Jaroslava Müllera a rázem se dostali  do vedení 6:1.

To se domácí Hroši sice snažili zredukovat, ale hostující nadhazovač Jonáš Mach jim příliš kontaktů s míčem nedovolil. V závěrečné fázi utkání hostující Orli svůj náskok i díky třem homernům, z nichž dva zaznamenal Tomáš Benda, ještě navýšili a první utkání dne zvládli jasně 15:4.

V průběhu druhého zápasu už se počasí poněkud umoudřilo. Ani zlepšené podmínky však domácím softbalistům k vítězství nepomohly. Ve čtvrté směně sice Broďáci divákům předvedli svůj první homerun, po následujícím dalekém odpalu Ondřeje Müllera se dokonce dostali do vedení, slibný náskok 3:1 však k výhře nedovedli.

K závěrečnému frontálnímu útoku Orli zaveleli tentokrát v šesté směně, v níž si po sérii dlouhých odpalů připsali hned čtyři body a utkání otočili.

V posledním dějství pak hosté zápas definitivně rozhodli dalšími třemi doběhy, díky nimž se dostali do už pohodlného pětibodového vedení.

Zaskočení Broďáci už v závěru utkání nedokázali na obrat soupeře zareagovat, a ve druhém utkání tak s pražskými Eagles prohráli  jednoznačně 3:8.

(jsv)