PLAY-OFF

SNIPERS – S. BRNO 7:6 pn

Stav série: 1:2

S nožem na krku vstupovali do zápasu domácí, kteří dělali vše, aby sérii prodloužili. Snipeři byli aktivní, ale soupeř měl silné standardní situace. Po jedné z nich šli Gulliveři také do vedení. A když Dlabač s Žákem stav otočili, Brnu na odpověď stačilo devět vteřin – 2:2.

Druhá třetina byla bohatá na góly. Třebíč pokaždé vedla, ale Jihomoravané vyrovnávali svou nejsilnější zbraní. Domácí přesto zásluhou Štveráčka si do třetí části odnesli těsný náskok. O ten po sedmadvaceti vteřinách přišli a znovu po standardní situaci!

Rozhodnout v základní hrací době se pokusili Snipeři Mácalkou, ale hosté vyrovnali a šlo se do prodloužení. Tam branka nepadla, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Třebíčský gólman Bazala čaroval a za svá záda nepustil jediný, na výhru tak stačily úspěšné pokusy Mátla a Sýkory.

„Po celou dobu jsme byli aktivnější a šli za vítězstvím. Bohužel jsme se opět nevyvarovali chyb a nechali soupeři příliš prostoru při standardních situacích,“ hodnotí trenér Sniperů Michal Pazderník.

Branky a nahrávky: 10. Dlabač (Mátl), 19. Žák (Picmaus), 22. Blažek (Pospíšil), 33. Mátl (Macálka), 35. Štveráček (Blažek), 45. Macálka (Dlabač), rozhodující nájezd: Mátl – 10. Žůrek (Havlíček), 19. Bouška (Dřevěný), 27. Konečný (Šmíd), 36. Pokorný (Dřevěný), 41. Vrtěl (Šmíd), 50. Dřevěný (Bouška). Rozhodčí: L. Ležák – M. Ležák. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. Diváci: 198. Třetiny: 2:2, 3:2, 1:2. Snipers Třebíč: Bazala – Vlček, D. Salák, Vlach, Štveráček, Sýkora, Mátl, Papoušek, Žák, Picmaus, Pospíšil, Blažek, Janata, Kuželka, Furdan, Macálka, A. Krejčí.SNIPERS – S. BRNO 3:4

Konečný stav série: 1:3

Opět za početné návštěvy se pokusila Třebíč vrátit sérii do Brna. Hrálo se s velkým nasazením, ale s minimem šancí. Hosté si hlídali obranné pásmo a sami udeřili z přesilovky. Prostřední dějství bylo rozkouskované častými souboji, ale to víc sedělo domácím. Snipeři slepenými góly Vlacha a Davida Saláka otočili vývoj střetnutí. A na vyrovnání Gulliverů odpověděl ještě do přestávky Blažek – 3:2. Jen

omže třetí třetinu ovládli Brňané, kteří vyrovnali a šest minut před koncem rozhodli o postupu do semifinále. Třebíčským už nepomohla ani hra bez brankáře. „Série byla velice vyrovnaná. Rozhodovaly maličkosti a koncentrovanost. Děkujeme fanouškům za přízeň a vysokou návštěvnost i atmosféru v play-off,“ shrnul domácí kouč Michal Pazderník.

Branky a nahrávky: 23. Vlach (Sýkora), 23. D. Salák (A. Krejčí), 38. Blažek (Vlach) – 20. Konečný (Pokorný), 29. Konečný (Vrtěl), 48. Házy (Novák), 55. Házy (Novák). Rozhodčí: Saňka – Trávníček. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváci: 201. Třetiny: 0:1, 3:1, 0:2. Snipers Třebíč: Bazala – D. Salák, Vlach, Štveráček, Sýkora, Mátl, Papoušek, Žák, Picmaus, Pospíšil, Blažek, Janata, Kuželka, Furdan, Macálka, A. Krejčí.

PLAY-DOWN

H. BROD – KLOBOUKY 7:1

Stav série: 2:1

První třetina přinesla jedinou branku, a to do hostující sítě. Hned ve 3. minutě, kdy využil přesilovou hru Kocour. Rozhodující pro vývoj zápasu bylo třetí dějství, kdy si domácí vytvořili pětibrankový náskok, a ten už vzít nenechali. Nejprve Sláma prostřelil z půlky hřiště hostující brankáře. Pak odpálil míček obránce soupeře z brankové čáry, ale pouze k Liškovi, který našel Mareše. Pak hrající trenér využil přesnou přihrávku od Lišky. Na 5:0 pak zvýšil kombinaci Kučera. V poslední třetině si už Draci nenechali vítězství vzít. Přidali ještě dvě branky, soupeři dovolili jen čestný úspěch.
„Po dlouhé době jsme předvedli super týmový výkon. Poloviční zásluhy za to mají skvělí fanoušci. Doufáme, že zítra už to ukončíme,“ uznal hrající trenér Brodu Tomáš Rezek.

Branky a nahrávky: 3. Kocour (J. Suchý), 24. Sláma, 24. Mareš (Liška), 27. Rezek (Liška), 34. Kučera (J. Suchý), 49. Kocour (Sláma), 52. Kučera (J. Suchý) – 49. Líznar. Rozhodčí: Havelka – Rýznar. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 60. Třetiny: 1:0, 4:0, 2:1. H. Brod: Frühbauer – Roztočil, Pešek, Sláma, Rezek, Čermák, Liška, Mareš, Kocour, Zmrhal, Kučera, J. Suchý.

H. BROD – KLOBOUKY 4:5

Stav série: 2:2

Domácí šli v první třetině do vedení, když Pešek prostřelil hostujícího brankáře. Jenže Klobouky dokázaly otočit ještě do pauzy, když využily obě nabídnuté přesilové hry. Do druhé části si hosté ještě nesli další přesilovku, kterou na jejím konci využil Gregr a završil hattrick. Ve 22. minutě už byl Brod na ručník, když čtvrtou branku přidal Dufek. Ale Draci se nevzdali a do přestávky dvěma brankami snížili na rozdíl jediné branky. Ve třetí třetině ale Klobouky dokázaly opět odskočit na rozdíl dvou gólů. Domácí se tlačili k vyrovnání a hosté hrozili z protiútoků. Drakům to ale stačilo jen na snížení. Rozhodnutí padlo ve středu večer v Kloboukách, ale utkání skončilo po uzávěrce. „V dnešním duelu náš stály tento zápas,“ posteskl si hrající trenér Draků Tomáš Rezek.

Branky a nahrávky: 5. Pešek (Liška), 29. Sláma (D. Suchý), 32. Mareš (Pešek), 60. Roztočil (Pešek) – 13. Gregr (Volek), 18. Gregr (Gremmel), 21. Gregr (Dufek), 22. Dufek (Gregr), 49. Líznar (Gremmel). Rozhodčí: Vlček – Žofka. Vyloučení: 3:1 Využití: 0:3. Diváci: 50. Třetiny: 1:2, 2:2, 1:1. H. Brod: Frühbauer – Roztočil, Pešek, Sláma, Rezek, Čermák, Jelínek, Liška, Mareš, D. Suchý, Kocour, Zmrhal, Kučera, J. Suchý.

BYSTŘICE – ŽĎÁR N. S. 1:10

Konečný stav série: 0:3

Hráči hostujícího Hipposu mohli v případě výhry záchranářskou sérii definitivně rozhodnout, podle toho také do utkání vstoupili. Po úvodních dvaceti minutách tak Hroši vedli už 4:0 a bylo jasné, že budou v sobotu slavit. Průběh utkání se nezměnil ani v dalších dvou třetinách. Hosté kontrolovali hru, hráče Bystřice prakticky nepouštěli do šancí a navíc trestali každou jejich chybu. Domácí se zmohli na čestný úspěch až minutu před koncem, kdy Mach korigoval na konečných 1:10.

„Průběh utkání byl naprosto jednoznačný od první do poslední minuty. Bohužel se projevily naše „kvality“, jsme rádi alespoň za náš čestný úspěch,“ hodnotil po další vysoké porážce kapitán Bystřice Ondřej Dvořák, který bude se svými spoluhráči bojovat alespoň o baráž.

Zda to bude v sérii proti Havlíčkovu Brodu či Kloboukám, o tom se rozhodlo v jejich středečním rozhodujícím pátém duelu. „Od začátku zápasu jsme šli za vítězstvím, což se nám bez větších komplikací povedlo. Za udržení soutěže jsme samozřejmě rádi, rozhodlo to, že jsme nic nepodcenili. Rád bych poděkoval našim divákům, kteří na utkání přijeli,“ sdělil po třetí výhře v sérii hrající kouč Žďáru nad Sázavou Filip Dvořák.

Branky a nahrávky: 59. Mach (Dufek) – 8. Tlustoš (Váša), 12. Tlustoš, 15. Váša (Tlustoš), 16. O. Dvořák (Haman), 27. Váša (F. Dvořák), 32. Příhoda (Zeisel), 47. Haman (Staněk), 48. O. Dvořák (Haman), 50. Haman (O. Dvořák), 57. Halm (O. Dvořák). Rozhodčí: Trnka, Měsíček. Vyloučení: 0:0. Diváci: 31. Třetiny: 0:4, 0:2, 1:4. Žďár n. S.: Kratochvíl – F. Dvořák, Tlustoš, Zeisel, Váša, Příhoda, O. Dvořák, Haman, Staněk, Halm, Petříček. Bystřice: Sláma (27. Šejnoha) – Procházka, Trentin, Dvořák, Slavíček, M. Mazánek, Mach, Dufek, R. Mazánek, Kuda.