Nutno ovšem podotknout, že celá sezona je vlastně tak trochu zvláštní. Nejvyšší soutěž se totiž rozšiřuje na deset týmů, a proto nikdo nesestupuje, ani nepostupuje. „Na jaře totiž o nic nešlo, a náš mladý tým nedokázal přepnout do play-off,“ řekl kouč Hrochů Dušan Šnelly, který tak rozhodně bere letošní sezonu jako neúspěšnou. „Nejsme samozřejmě spokojení. Dopadlo to, jak to dopadlo. Devět let jsme pokaždé hráli finále nebo semifinále, asi to jednou muselo přijít a možná lepší si odpočinout a do nové sezony se pustit s větším zaujetím.“

Důvody neúspěchů byly dva. Všichni v klubu se soustředili hlavně na přípravu červnového světového šampionátu. „Ten měl pro nás prioritu,“ souhlasil Šnelly. Tím nejzásadnějším ale byl útok. „Vůbec jsme se nepotkali s pálkařskou formou. Jediným světlým momentem byl poslední zápas, kdy jsme dokázali srovnat ze stavu 1:4 na 4:4,“ prozradil havlíčko-brodský trenér.

Ilustrační foto
Divizní dorost: Výhra i prohra 4:2

Problémy s útokem však nijak zásadně do příští sezony řešit u Hrochů nehodlají. „Ještě je brzo řešit co dál. Máme mladý tým a tahle soutěž je i o zkušenostech. Ovšem naši kluci budou přece jen o rok starší a nějaké zkušenosti nasbírali. Nějaké drobné změny asi nastanou, ale že by to bylo něco zásadního, to určitě ne,“ potvrdil Šnelly.

V Brodě ale nemusí úplně smutnit, protože štafetu finálových účastí drží mládežnické týmy.

Junioři zvládli semifinále s lednickými Žraloky a ve finále extraligy narazí na Most. Také žáci se probojovali na finálový turnaj v Kunovicích, na kterém budou bojovat začátkem října o medaile.