V úvodních dvou finálových víkendech se Hroši a Tempo dělili o výhry vždy po jedné (1:3, 5:2, 1:0, 2:5 z pohledu Tempa). K rozhodnutí došlo až v sobotu 20. října na hřišti pražského týmu, kde se Tempo stala poprvé mistrem samostatné České republiky.

Obdobně jako v celé finálové sérii i v rozhodujícím utkání dominovala síla nadhazovačů na obou stranách – domácí postavili velikána Marka Josku a hosté hvězdného Michala Holobrádka. Překonat soupeřova nadhazovače se podařilo nejprve havlíčkobrodskému Janu Cabalkovi ve třetí směně. Vyslal jehlu do středního pole až k plotu, obsadil tak třetí metu a na nechytatelný nadhoz pak otevřel skóre zápasu.

V následující směně pálil do pravého vnějšího rohu Pavel Štoček, ten srovnal skóre po chybném příhozu ve vnitřním poli. V šesté směně začaly bouřit tribuny. Petr Vácha se koníkem do vnitřního pole dostal na první metu, dále úřadovaly ulejvky a také úmyslné mety zdarma. Zatím nešťastný Mikuláš Klas konečně zkontaktoval Holobrádkův nadhoz a kratším odpalem za první metu poslal svůj tým do vedení 2:1. „Nevím, čím to bylo, ale je pravda, že se mi dosud nedařilo, tak konečně! Jsem hrozně šťastný!“ radoval se Klas.

V sedmé směně stačilo domácím „jen“ udržet jednobodový náskok. Marek Joska ale začal metou zdarma. Nepřesnosti ale napravil následným zachyceným line-drivem a vyoutováním běžce z první mety. Přišly ještě další čtyři bally, ale pak už vytoužený třetí out a Tempo začalo slavit.

„Jsme naprosto nadšení,“ říkal hned po zápase Petr Bednář, hlavní trenér Tempa. Za úspěchem Tempa podle něj stála síla nadhazovače: „Mistrem jsme po 34 letech, konečně jsme měli dostatečně rychlého nadhazovače.“

„Máme smíšený pocit, dostali jsme se nejdál jak to šlo, ta série byla skvělá. Nedokázali jsme to v posledním zápase proměnit, ačkoli si myslím, že tohle byl první zápas série, kdy jsme vypadali lépe než Tempo. Musím kriticky říci, že ačkoli jsme dvakrát vyhráli, ve všech předchozích zápasech se mi výkon Tempa líbil víc. Určitě jsme chtěli třetí titul, ale jak před chvílí řekl Karel Kadečka – v aktuální formě je úspěchem i tohle,“ shrnul finále hlavní trenér Hrochů Tomáš Siwek.

Herní výpadek zažili hokejisté Světlé nad Sázavou, protože jim v neděli nepřijel soupeř z Lanškrouna.
Světelští Skláři v neděli nehráli. Orlům chyběli hráči