FUTSALOVÁ DIVIZE E

H. BROD – TIŠNOV 7:4

Domácí měli těžký úkol, proti druhému oddílu tabulky přerušit sérii tří porážek za sebou, což se jim v dramatickém závěru podařilo. Prvně se usmálo štěstí na hostujícího Chlupa 0:1, takřka z protiútoku vyrovnal kanonýr  Slovanu fotbalového áčka Vopršal, který se stačil vrátit z mistráku v Jemnici. Hosté do té doby byli pohyblivější a častěji rozebrali brodskou obranu. Ve 14. minutě po technické fintě na hranici trestného území zařídil D. Kavka pro spoluhráče vedení 2:1.

Ještě v poslední minutě před pauzou se ocitl Chlup osamocen před brankou jako hruška v širém poli, tišňovskou svatyni však přeloboval. Hned po změně stran byli  opět aktivnější Moravané, nadějné sólo však Panovský zazdil, naopak se znovu prosadil D. Kavka na 3:1. Potom se s góly roztrhl pytel až do stavu 5:4.

Úsilí hostů bylo enormní, sevřeli soupeře a necelé tři minuty před závěrečným hvizdem nasadili hru bez brankáře.

Jenže… dvě minuty před koncem strážce domácí svatyně Koudelka zázračně chytil megašanci Červenému a okamžitě překopl míč přes celé hřiště do opuštěné branky na 6:4 a bylo slovíno.  Znechuceného soupeře potom jen dorazil čtyřgólový  ostrostřelec Daniel Kavka na konečných 7:4.

„Bylo to vydřené, ale zasloužené vítezství, které jsme již nutně potřebovali. Hrdinou byl gólman Koudelka, oporou první čtyřka – bratři Kafkové, Kubát a Kučera," usmíval se v závěru šťastný trenér brodského Pramenu Martin Jaroš.

Góly: Daniel Kavka 4, Vopršal 2, Koudelka – Chlup 2, Panovský, Červený. Rozhodčí Marek, Linhart. ŽK: 2:3.  Diváci:40. Poločas: 2:1. Havlíčkův Brod: Koudelka – Bohm, Dan Kavka, David Kavka, Kučera, Kubát, Vopršal, Fiala, Herman.