Přesto to byl v Havlíčkově Brodě svátek stolního tenisu, přímo v KD Ostrov sledovalo utkání na jedenáct stovek fanoušků. „Klobouk dolů před diváky, to byla radost! Mrzí mě, že jsme je nedokázali potěšit příznivějším výsledkem, ale soupeř byl jasně lepší,“ ohlížel se za čtvrtečním zápasem trenér HB Ostrov Tomáš Demek.

Hvězdný favorit se v havlíčkobrodském KD Ostrov nenechal zaskočit a v sestavě Dimitrij Ovtcharov, Truls Möregårdh a Maksim Grebnev šel cílevědomě za vítězstvím. Trenér Dmitrij Mazunov poslal do hry samé Evropany a v utkání se ukázalo, že jde o jedny z nejlepších stolních tenistů na starém kontinentu. „Nastoupila proti nám evropská špička, borci TTC Neu Ulm potvrdili, že patří k elitě právem,“ připomínal trenér havlíčkobrodských stolních tenistů.

Přitom se utkání pro HB Ostrov vyvíjelo zpočátku nadějně. Pavel Širuček v prvním zápase vedl nad Němcem Dimitrijem Ovtcharovem 7:3 a 8:4 a sahal po setu. Jenže soupeř potrestal několik laciných chyb domácí jedničky, v prvním setu proměnil druhý setbol a pak už nedal Pavlu Širučkovi šanci. „Kdyby Pavel první set získal, mohlo se utkání vyvíjet jinak, ale to se bohužel nestalo,“ poznamenal Tomáš Demek.

Fotbalisté Nového Města na Moravě (v modrém) prožili po letním sestupu ze třetí ligy v moravskoslezské divizi D velice vydařený podzim
VIDEO: Podívejte se na branky fotbalistů Vrchoviny Nové Město v průběhu podzimu

Výsledkově podobně se vyvíjel i duel mezi Davidem Reitšpiesem a Švédem Trulsem Möregårdhem. Maximem domácího hráče zůstal jeden odvrácený setbol v úvodním setu, pak už kraloval mladý Švéd v barvách TTC Neu Ulm.

Utkání nezdramatizoval ani Tomáš Tregler, který si rovněž připsal jeden odvrácený setbol, ale Rus Maksim Grebnev byl po celé utkání stále o krok lepší. „Byli jsme zbytečně nervózní a udělali spoustu zbytečných, nevynucených chyb, které soupeř trestal. Když se nám pak povedlo náskok protivníka smazat, zase nás srážely vlastní chyby. A samozřejmě vysoká kvalita hry soupeřů, kteří dokázali účinně měnit hru a proměňovat svoje příležitosti,“ říkal Tomáš Demek.

Už v neděli 19. listopadu se oba čtvrteční soupeři utkají znovu, tentokrát v bavorském městě na Dunaji, hostitelem je TTC Neu Ulm. Nedělní utkání začíná v 19 hodin. „Zkusíme se zvednout, uhrát lepší výsledky než ve čtvrtek. Ale dobře víme, že to bude těžké, určitě si chceme z utkání s takhle kvalitním protivníkem odvézt cenné zkušenosti,“ dodával Tomáš Demek. HB Ostrov cestuje k utkání už v sobotu a den před utkáním na místě trénovat.

Liga mistrů mužů ve stolním tenise, skupina B – 2. kolo:
HB Ostrov Havlíčkův Brod – TTC Neu Ulm 0:3
Širuček – Ovtcharov 0:3 (-10, -6, -5)
Reitšpies – Möregårdh 0:3 (-10, -6, -6)
Tregler – Grebnev 0:3 (-7, -10, -8)