Bez přehánění se pomalu možná bude dát hovořit o tom, že prožívají historickou sezonu. Extraligoví házenkáři Nového Veselí totiž v úterý večer postoupili přes KP Brno do semifinále Českého poháru. Podobně jako o kolo dřív přitom dokázali dotáhnout velké manko a postup vybojovali opět až v rozstřelu ze sedmimetrových hodů. „Jsem hrdý, jaké hráče tu máme,“ usmíval se kouč Nového Veselí Peter Kostka.

V normální hrací době skončil zápas nerozhodně 25:25. Sedmičkový rozstřel pak celek z Vysočiny ovládl poměrem 5:3. „Odehráli jsme další ze série nezapomenutelných zápasů. Házená dokáže často přinést až neuvěřitelné emoce,“ popisoval dramatický duel.

Extraligoví házenkáři Nového Veselí letos šlapou také v České poháru. Po úterním vítězství nad KP Brno jsou už v semifinále.
Sedmičkové rozstřely jim jdou. Nové Veselí zdolalo Brno a je v semifinále poháru

Přitom po úvodních dvaceti minutách to s hostujícím celkem v Brně vůbec nevypadalo dobře. Až šestibrankové manko se ale házenkářům Sokola podařilo ještě do konce úvodního dějství stáhnout na polovinu.

A po změně stran se pak Novému Veselí podařilo až v úplném závěru vyrovnat. „Není náhodou, že jsme dokázali otočit další takřka prohraný zápas. Ani na jediný okamžik nás nezlomily případné negativní emoce. Hráči neustále bojovali a věřili tomu, že jsme schopní nepříznivě se vyvíjející utkání otočit,“ lebedil si.

Právě podobné zápasy mají pozitivní vliv na utváření týmového charakteru. „Tyto momenty formují každého z nás. V kolektivních sportech nerozhodují kurzy sázkových kanceláří či lukrativní kontrakty, ale síla kabiny a zdravé vztahy v mančaftu,“ zdůraznil.

Na časté změny si v průběhu uplynulého půlroku několikrát trenér Velkého Meziříčí Jan Šimáček postěžoval. „Prakticky neustále jsme něco lepili, základní sestava tudíž nebyla příliš ustálená,“ postýskl si.
Měli jsme dost výkyvů, bodů šlo uhrát více, hodnotí podzim kouč Meziříčí Šimáček

Tak, jako při předchozích úspěších, ani tentokrát ovšem kouč Nového Veselí nezapomněl na zdvižený varovný prst. „Těšíme se z posledních výsledků, ale nezapomínáme na pokoru. Dobře víme, kde jsme byli před rokem a ruku na srdce, kdo tehdy naší vizi věřil a stál opravdu za námi,“ připomněl Kostka.

Účast v elitní čtyřce naší pohárové soutěže nemusí být pro jeho svěřence poslední stanicí. Los totiž klubu z Vysočiny poměrně přál. V semifinále, které je na programu ve středu 22. prosince vyzvou před vlastními fanoušky celek Lovosic. Druhou dvojici tvoří favorizované týmy Plzně a Karviné.