I přes prohru se házenkářkám podařilo zachránit první ligu

Havlíčkův Brod – Házenkářky brodské Jiskry sehrály o víkendu poslední prvoligové utkání v domácím prostředí,soupeřem byly moravské Otrokovice. K poslednímu jarnímu střetnutí jedou v sobotu na pražskou Slavii.

30.4.2013

Cíl splněn. Házenkářky Jiskry zachránily pro příští sezonu I. ligu, ale jak sám trenér David Kučera říká, má o čem přemýšlet. Půjde především o to sladit zkušené hráčky s mládím.Foto: Libor Blažek

I. LIGA ŽEN

H. BROD – OTROKOVICE 21:36
Pouze šest získaných bodíků v celé soutěži stačilo brodským házenkářkám Jiskry, aby se zachránily v 1. lize, je to však mementem pro příští sezonu.

Raketovému nástupu Moravanek, které vedly 3:0 a ´5:2, stačila brodská děvčata ještě čelit. Hattrickem Burdové a dvěma  trefami Kubátové  za šest minut bylo srovnáno na 6:6. V sestavě domácích se po delší odmlce objevila kanonýrka Eva Brožová a hned při první dělovce na 7:6 prokázala, že má v ruce dynamit.To Jiskra prvně a naposled vedla, potom již otěže hry přebíralo technicky vyspělé družstvo z Moravy.

Brodská defenziva nebyla schopná udržet agresivní Varhaníkovou, předeším její zásluhou vyhrály Otrokovice poločas 12:17. Po změně stran se házenkářky z Vysočiny dopouštěly častěji technických chyb, a to byla voda na mlýn již rozjetého soupeře. Zbytečné ztráty míče při útocích trestal soupeř nesmlouvavě rychlými kontry, a tak skóre ve prospěch soupeře utěšeně narůstalo. Zatímco útoky domácích byly trochu kostrbaté, Moravanky přidaly na pohybu i důrazu a již zcela ovládly pole. „Hlavní cíl zachránit I.ligu jsme splnilli, před nástupem do příští sezony máme o čem přemýšlet.

Půjde o to sladit zkušené hráčky s mládím," je si plně vědom brodský šéf lavičky David Kučera.

Branky:  Burdová 6, Brožová 4, Lorencová a V. Dubnová 3, Kubátová 2, Továrková, Kotanová, Pechová  1  – za hosty nejvíce Varhaníková a Remešová 8, Žůrková 6. Rozhodčí: Blanický, Špaček. Vyloučení: 2:1 bez využití, Sedmičky_1/1 – 2/2. Diváci: 40. Poločas: 11:17. Havlíčkův Brod: Křenková – Továrková, Burdová, Herzánová, Lorencová, Svobodová, Vrbková, Kotanová, Kubátová, Brožová, Pechová.

30.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

Josef Mladý

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Přibyslav – Ve třech volebních okrscích se volilo v Přibyslavi. Do budovy radnice přicházeli jak obyvatelé města, tak i voliči ze všech místních částí. V každém okrsku bylo zapsaných přes tisíc voličů, účast už v pátek překročila 40 procent.