Na start se Lapeš postavil už v sedm hodin ráno, kdy absolvoval 3,8 kilometrů plavání (dva okruhy) v zámeckém rybníku.

„Při dvaceti stupních byla voda pěkně vyhřátá. Po plavání jsem byl na čtyřicátém místě," řekl k úvodní disciplíně brodský závodník. Po náročném plavání na něj čekalo 180 km na kole na místních komunikacích s asfaltovým povrchem a pasáží na kostkách.

„To abych neusnul na hrazdě," vtipně okomentoval pasáž Lapeš. „Jelo se šest okruhů přibližně po třiceti kilometrech s celkovým převýšením tisíc metrů. Po cyklistice jsem se držel stále kolem čtyřicátého místa," přibližuje Lapeš.

Po necelých šesti hodinách na kole čekal na brodského vytrvalce maraton, který se běžel rovněž v areálu kolem zámeckého rybníka a v přilehlém lesoparku.

„Běželo se šest okruhů po sedmi kilometrech, povrch asfalt, polní a lesní cesty. Skvěle zajištěný závod, uzavřené a zabezpečené tratě jak kol, tak i běhu policií a dobrovolníky, v každém okruhu běhu i kol byly dvě občerstvovací stanice se vším od coly, přes ovoce až po gely. Závod jsem skončil celkově na čtyřiatřicátém místě, ve své kategorii na desátém, v čase 11:31:17 hodiny," dodal spokojený Lapeš.