V pondělí vstoupí v domácím Kulturním domě Ostrov do semifinále play-off proti Sokolu Hradec Králové. Před tím jsme vyzpovídali manažera STEN marketig Miroslava Jinka.

Máme za sebou základní část extraligy. Bez jedné remízy jste v soutěži nezaváhali, tah její hodnocení bude určitě pozitivní…
Já základní část hodnotím velice dobře. A nejen ji i Liga mistrů se povedla a v Poháru ETTU máme samozřejmě škraloup způsobený nejspíš tím, že nám Japonci neuvolnili Masataku (Morizona – pozn. autora). V extralize bylo vše v pořádku až na kolaps proti El Niňu, kdy jsme vedli 3:0, lepší je dostat facku teď než v play-off. Kluci hrají standardně dobře, v soutěži je vidět naše suverenita.

Myslíte si, že s Masatakou Morizem byste francouzský tým vyřadili?
Ve Francii bychom s Masou byli úplně jinde. To je jak když v hokeji chybí první pětka. V pinpongu jsou daní tři hráči, ale když nemůže nastoupit jasná jednička… Tak se asi na takové úrovni vyhrát prostě nedá.

V čem vidíte rozdíly mezi naší extraligou a evropskými poháry?
My jsme měli mančaft našlapaný na Ligu mistrů nebo pohár ETTU. Mohli jsme v poháru EETU hrát o medaili, kdybychom vyřadili Istres, které je šesté, sedmé ve francouzské lize. My takto suverénně vedeme naši extraligu, což značí, že příliš kvalitní není. Je to tím, že naši nejlepší hráči jsou rozuteklí po Evropě.

V Jablonci proběhlo mistrovství republiky. Brodští hráči Pavel Širuček a Tomáš Tregler nepotvrdili roli favoritů v jednotlivcích, ale ve čtyřhře získali titul mistra ČR. Jak jejich vystoupení hodnotíte?
Co se týká čtyřhry, tak tam ke zlatu není co dodat. Co se týče singlu, tak Tomáš Tregler prohrál s Polanským, což je ještě ok. Ale Pavel Širuček prohrál s Pavlicou, bohužel Pavel takové zkraty mívá a my nevíme, jak je odstranit. Dokáže hrát vyrovnané zápasy se světovou jedničkou, sice prohraje ve třech setech, ale vše v koncovkách, dokáže v play-off zápasech vyhrát sedm zápasů z osmi a potom prohraje s Pavlicou, který není ani profesionál.

STEN marketingu se nedaří jen v dospělém stolním tenise, ale zaznamenáváte úspěch i v mládeži…
My děti děláme zatím úplně individuálně, protože jsme omezeni prostorami. Máme čtrnáctiletého Šimona Jadrného, který už s námi dospělými hraje divizi, kde je velice úspěšný, a je dvanáctý v republice v kategorii starších žáků. V mladších žácích, kde máme Jakuba Hitzgera, který je jasná jednička v celém kraji a trojka v republice. Dále tam je můj syn Matyáš, ten je čtvrtý v kraji, ale v mladších žácích bude působit ještě více jak dva roky.

Jaké máte s mládeží další plány?
Nyní jsme koupili tělocvičnu bývalé zemědělské školy, kde budeme tvořit akademii, jde sem trénovat Karol Korbel (otec Petra Korbela – pozn. autora), chceme vychovávat více dětí na Vysočině.

V pondělí vás čeká semifinále play-off proti Sokolu Hradec Králové. Sportovci říkají, že to je jiná soutěž než základní část, a vy dokonce bude útočit na mistrovský hattrick…
Určitě chceme útočit na titul a získat zlatý hattrick. Máme výbornou pozici, jdeme z prvního místa. Letos se play-off bude hrát trochu jinak. Budeme první dva zápasy hrát doma (11. 4. a 12. 4. – pozn. autora). Co se týká soupeře, tak „Sokolící" jsou pro nás asi tím nejtěžším, co nás mohlo potkat. V týmu mají v Brodě dobře známého Josefa Šimončíka, dále Jakuba Crhu, Martina Hanáka a Martina Pavlicu, který právě porazil Pavla Širučka na nedávném mistrovství ČR. Vůbec nejsou špatní, kdyby celou sezonu hráli kompletní, tak určitě budou v tabulce výše než na pátém místě.

Veřejnost je netrpělivá, jak to bude s extraligou dospělých v příštím roce?
Extraliga se bude hrát hlavně v Ostravě, ale chceme vytvořit nějakou fůzi, protože v Ostravě by se měla dělat druhá akademie pro děti a chceme, aby se některé extraligové zápasy hrály i tady v Havlíčkově Brodě, aby lidi úplně o nejvyšší soutěž nepřišli, ale naší hlavní činností bude mládež.

Už máte podobu kádru na příští sezonu?
Určitě odchází Pavel Širůček do Polska, nebude už u nás působit Masataka Morizono, který se vrací do Německa. Zůstane Tomáš Tregler, Petr Korbel a přijít by měli jeden Asiat a jeden Evropan. Podle posledních zpráv to jsou hráči do šedesátého místa na světě. Trénovat bude samozřejmě Tomáš Demek.

Program semifinále play-off:

Pondělí 11. dubna: Havlíčkův Brod – Sokol Hradec Králové 17.30
Úterý 12. dubna: Havlíčkův Brod – Sokol Hradec Králové 17.30
Pátek 15. dubna: Sokol Hradec Králové – Havlíčkův Brod 18.00
Sobota 16. dubna: Sokol Hradec Králové – Havlíčkův Brod 18.00