Organizátoři akce se totiž drží svého hesla: „Pojďte si zasportovat, zvládne to každý." Pro oslavu desátých narozenin přišla velká změna. Startuje se 18. června v 16:00 na pláži rybníka Cihláře plaveckou etapou, poté následuje cyklistická část na vytvořeném okruhu v parku Budoucnost a po sesednutí z kol nazují závodníci tenisky a vydají se na běžeckou trať.

Ta poprvé v historii závodníky zavede na Havlíčkovo náměstí. „Tratě jsme se snažili zatraktivnit v rámci Havlíčkova Brodu. Využijeme k nim park Budoucnost a místní cyklostezky. Navíc chceme, aby náměstí žilo od rána až do večera. Chceme spojit kulturu a sport. Jdeme trochu ve stopách Handball Helpu, ale po svém," říká ředitel závodu Jaroslav Holcman. Už v loňském roce se kromě jednotlivců triatlonu zúčastnily také štafety. A ty se osvědčily na jedničku, takže tuto kategorii organizátoři ponechali.

„Osvědčilo se to na výbornou. Hodně toho využily i firmy," potvrdil Holcman. Ten také přiblížil doprovodný program, který na náměstí bude probíhat už od desáté hodiny dopolední. Bavit se budou děti i dospělí. Přichystány jsou ukázky zájmových kroužků – aerobik, mažoretky, taneční skupiny a další. „Před půl šestou vystoupí revival Freddie Mercuryho a po něm se představí i kapely Dukla Vozovna, Kejvavý koně, Výsměch? a Našrot," přiblížil doprovodnou akci Holcman.

Počet závodníků je stanovený na sto a přihlášky atakují tuto hranici. Takže se organizátoři budou muset pořádně ohánět. Přijďte se tedy 18. června podívat jak jim to vyšlo, podpořit účinkující a závodníky a skvěle se pobavit.