Naposledy byla druhá o třetím červnovém víkendu na závodech v Chorvatsku. „Dařilo se jí i na předchozích závodech. V březnu byla druhá na světovém poháru v Belgii, v květnu dokonce vyhrála světový pohár v Rakousku,“ připomíná trenér Alice Bínové Petr Lacek.

Díky pohárovým úspěchům pojede třináctiletá Alice Bínová na sklonku července na mistrovství světa kadetů a kadetek. „Na mistrovství světa, které se koná od 26. do 31. července, bude Alice jedinou reprezentantkou České republiky. S ní tam pojedu já a ještě rozhodčí Renáta Petríková, která je z Jihlavy,“ upřesňuje k podobě malé české výpravy Petr Lacek.

Podle něho může Alice Bínová přivést medaili, Evropa je z hlediska úrovně taekwonda v kadetské kategorii nejsilnějším kontinentem. „Nominaci na mistrovství světa bere Alice jako úspěch své sportovní kariéry, do Sofie se těší. A samozřejmě má novou motivaci v přípravě, v tréninku,“ říká trenér, který pelhřimovskému klubu SK TAEKWONDO LACEK už před více než dvěma desítkami let propůjčil své jméno.

Poslední červnová sobota byla ve městě pod Santiniho Zelenou horou zasvěcena fotbalu. FC Žďas Žďár totiž slavil sto let své existence.
VIDĚLI JSME: Pořádná show! Ve Žďáře slavili sto let existence fotbalového klubu

V pelhřimovském taekwondovém klubu připravuje Petr Lacek Alici Bínovou od první třídy. Její výkonnostní růst ho nepřekvapil. Současné výsledky navazují na úspěchy z minulých sezon, kdy ještě závodila za žákyně a sbírala tituly na republikových šampionátech a turnajích. „Alice měla výkonnost na reprezentační úrovni už loni, ale menší děcka do reprezentace svaz moc brát nechce,“ vysvětluje Petr Lacek. „Na druhé straně není v nás v klubu jediná, ve věku od dvanácti do čtrnácti let připravuji čtyři děvčata, která vypadají hodně nadějně,“ dodává. „Pro Alici Bínovou je výhoda, že závodí v nejtěžší váhové kategorii, tedy 59 kilogramů plus, tam je konkurence přece jen slabší,“ vysvětluje Petr Lacek.

Mladá reprezentantka trénuje čtyřikrát týdně. „Přípravě věnuje stále více času, navíc v klubu už i sama pomáhá s přípravou začátečníků,“ poodhaluje praxi v taekwondovém oddíle trenér. Zatímco Alice Bínová je už vzorem pro začátečníky, sama se poměřuje s úspěšnými klubovými kolegyněmi, které sbíraly úspěchy před ní. „Alice má velké vzory přímo v oddíle, Iveta Jiránková a Dominika Hronová už ukázaly, kudy vede cesta k velkým výsledkům,“ dodává Petr Lacek.