V tomto týmu, pod vedením hlavního instruktora Jan Kopeckého, byli i další karatisté našeho města Havlíčkův Brod – Miroslav Pecka (37), Zuzana Dlugošová (32), Pavel Vacek (33), Miroslav Sommer (51) a Aleš Mareček (16). Tak jako předchozí světové šampionáty v roce 2015 ve Warszawě, 2013 v Yomitanu na Okinawě, 2009 v Kanadě a další, byl tento pro české reprezentanty úspěšný.

První dny všichni účastníci z celého světa absolvovali tréninky Okinawa Shorin-ryu Karate a Okinawa Kobudo na mezinárodním Gasshuku, které vedl okinawský velmistr hanshi Kenyu Chinen - držitel stupně 9. Dan Okinawa Shorin-ryu Karate a 9. Dan Okinawa Kobudo, šéf-instruktor a prezident celosvětové organizace World Oshu-kai Dento Okinawa Shorin-ryu Karate Kobudo Federation.

Samotný světový šampionát proběhl v neděli 13. srpna. Své země tu reprezentovalo přes 200 závodníků. Za Českou republiku bojovalo o medaile celkem 10 členů České federace Okinawa Karate a Kobudo.

Reprezentanti České republiky - členové České federace Okinawa Karate a Kobudo (ČFOKK) se na šampionát velmi intenzivně připravovali, a to pod vedením hlavního instruktora renshi Jana Kopeckého (5. Dan Okinawa Shorin-ryu Karate a 4. Dan Okinawa Kobudo), který také na šampionátu soutěžil v kategorii mistrovských stupňů.

V rámci pivních slavností nechává pivovar návštěvníky nahlédnout i do výrobních prostor.
Rebel oslaví svátek piva ochutnávkou speciální várky Buřič

Světový šampionát WOF zahrnuje soutěž ve dvou stylech bojových umění - Okinawa Shorin-ryu Karate a Okinawa Kobudo. V obou stylech se soutěžilo v kategoriích mistrovských stupňů (černých pásů) a žákovských stupňů (barevných pásů). Každá kategorie se dělila kromě mužů a žen na věkové kategorie: junioři (16-19 let), senioři (19-44 let) a veteráni (45 let a více). V těchto kategoriích byly disciplíny Kata, Kumiwaza (3 členný tým), Shuyo waza Kumite, Dojo Kumite a Kata Oyo.

Česká republika získala po Polsku a Francii třetí místo v počtu medailí. Hendikepem byl pro Čechy nejen nízký počet reprezentantů oproti prvním Polákům a druhým Francouzům, což ale je finanční problematika, ale i to, že nedelegovali žádné rozhodčí. Přes tyto nevýhody český 10ti členný tým získal celkem 23 medailí.

Havlíčkobrodské reprezentanty finančně podpořil Kraj Vysočina a město Havlíčkův Brod.

Kategorie mistrovských stupňů (černé pásy) – senioři:
Jan Kopecký (38, Havl. Brod) získal v kategorii seniorů celkem 1 zlatou, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile.
Miroslav Pecka (37, Havl. Brod) získal v kategorii seniorů celkem 1 stříbrnou, 2 bronzové medaile a 1 čtvrté místo.

Kategorie žákovských stupňů (barevné pásy):
Zuzana Dlugošová (32, Havl. Brod) získala v kategorii seniorek celkem 2 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile.
Aleš Mareček (16, Havl. Brod) získal v kategorii juniorů celkem 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili.
Pavel Vacek (33, Havl. Brod) získal v kategorii seniorů celkem 1 stříbrnou medaili.

Pavel Vacek