VYROVNANOST HRÁČŮ. Kdo je nejlepší? Tomáš Tregler, Dmitrij Prokopcov či Michal Obešlo? Těžko říci. „Ani já to nevím, máme opravdu velmi vyrovnaný tým. Všichni tři mají úspěšnost nad osmdesáti procenty,“ připomenul trenér Bohumil Vožický. Je to velká výhoda, pořadí havlíčkobrodských hráčů na jednotlivých postech sestavy mohlo být jakékoliv. Hodonín nevěděl, co ho čeká. Vybrat přijatelného soupeře pro svou jedničku Patrika Klose bylo takřka nemožné.

PŘIZPŮSOBILI SE. Většina týmů extraligy hraje s míčky značky Joola, v Hodoníně využívají balonky Stiga. Pro laika je to banalita, pro profesionálního hráče věc zásadní. „Míčky si vyzkoušíme na tréninku,“ hlásil před odvetou Michal Obešlo. Ve středu tak v Birell aréně po stolech skákaly Stigy. Bylo to nutné. „Tomáš Tregler měl i tak v prvním setu potíže, nevěřil si tolik na bekhendu. Ale pak si zvykl a hrál dobře. Přizpůsobit se dokázali i ostatní hráči,“ radostně konstatoval kouč.

SEBEVĚDOMÍ. Půl úspěchu v každém sportu. V Brodě si vůbec nepřipouštěli, že by ve čtvrtfinále měli selhat. „Dokonce Míra Jinek prohlásil, že pokud vypadneme, tak naší halu podminuje,“ už se smál výroku manažera klubu Bohumil Vožický a dodal: „Ono není ideální, když je na vás vyvíjen tlak, ale faktem je, že kluci si věřili. Nikdo si neúspěch nepřipouštěl.“

JEDNIČKA ZE HRY. Trumfem Hodonína měl být Patrik Klos, který před zápasem udivoval možná životní formou. Na turnaji v Praze porazil Michala Obešla, v prvním utkání v Havlíčkově Brodě přetlačil Dmitrije Prokopcova. Nic to neřešilo. Dvakrát s ním zametl Tomáš Tregler.

NEKONFLIKTNÍ NÁHRADNÍK. Navzdory tomu, že devatenáctiletý Radek Skála dostával v základní části hodně příležitostí, bylo zřejmé, že v play-off tomu bude jinak. Tam hrají opravdu ti nejlepší. „Přijal to. Kluky rozehrává. Je připravený do toho v případě potřeby skočit,“ ujistil Bohumil Vožický. V týmu HB Ostrov napjatá atmosféra nepanuje, role jsou jasně dány.