V prvním duelu hodně obtížně hledal cestu k vítězství Tomáš Tregler. S Martinem Koblížkem prohrál dva sety. „Byl to zápas s nádhernými výměnami. Koblížek je hodně atletický, dělal Tomášovi obrovské problémy,“ nemohl si nevšimnout kouč.

Kvality domácí jedničky se přece jen ukázaly. Od koncovky třetího setu tahal za delší konec provazu. „Už mu to nehrál tak do forhendu, postupně získával navrch,“ pochválil svěřence za obrat v zápase.

Ostrov – KT Praha 3:0
Tregler – Koblížek 3:2 (-8, -9, 9, 7, 2), Prokopcov – Olejník 3:2 (-8, 10, 9, -11, 12), Obešlo – Panský 3:0 (3, 5, 5).

To byl důležitý moment, protože potíže měl i Dmitrij Prokopcov v duelu s Martinem Olejníkem. Sice 2:1 vedl, ale čtvrtý set ztratil a v tom pátém si zadělal na problémy, odvracel dokonce mečbol. „Dima nehrál špatně, ale málo platné, Martin Olejník i přes už trochu pokročilejší věk stále špičkou Extraligy,“ měl pochopení pro potíže svého svěřence Bohumil Vožický a dodal: „Na rozdíl od prvního duelu už to nebyly tak atraktivní výměny, oba to hráli blízko za stolem. Důležité ale bylo, že z toho druhý bod.“

Ten třetí, který celý zápas ukončil, už byl nejsnazší. Michal Obešlo povolil legendě Jindřichu Panskému jen jedenáct míčků. „Bylo to jednoznačné. Panský původně neměl hrát, ale soupeři se zranil Tomáš Pavelka. V jeho věku se za den dva připravit na zápas je obtížné,“ chápal trenér HB Ostrov.