Po delší době volno měli o uplynulém víkendu extraligoví házenkáři Nového Veselí. A pauza jim určitě přišla vhod, protože předcházející čtyři týdny absolvovali ve stylu anglického cyklu. „Jsem moc rád, že už to máme za sebou. Únava byla viditelná na každém hráči,“ neskrýval kouč Nového Veselí Peter Kostka.

Když mluvil o únavě, neměl tím na mysli pouze tu fyzickou. „Přece jen jsme po dobu čtyř týdnů absolvovali v každém z nich dva náročné zápasové vrcholy. To přináší nejen fyzické vyčerpání, ale rovněž sníženou schopnost udržet vysokou míru koncentrace a úrovně mentálního nastavení,“ popisoval.

Většina jejich protivníků v moravskoslezské divizi D považuje fotbalisty Humpolce (v pruhovaných dresech) za jeden z nejnepříjemnějších týmů v soutěži. Trenéra Humpolce Lukáše Staňka to svým způsobem těší.
Divizní fotbalisté Humpolce asi překvapili i sami sebe. Podzim se jim vydařil

I přesto se celku z Vysočiny v uplynulém období velice dařilo. V naší nejvyšší soutěži se dál drží v popředí tabulky, v českém poháru se pak probojoval mezi nejlepší čtyřku. „Musíme si vážit toho, kam jsme se během uplynulého roku dokázali dopracovat. Tým má velkou vnitřní sílu. To se nejlépe ukazuje v zápasech, v nichž se nám úplně nedaří, ale přesto v nich dokážeme zvítězit,“ pochvaloval si.

Že by ale v Novém Veselí podlehli nějakému sebeuspokojení, o tom nemůže být řeč. „Sezona je velice dlouhá. Dobře víme, že ji nelze odehrát bez zaváhání. Na každý tým přijde pokles formy či kritické okamžiky. S tím musíme počítat,“ zdůraznil.

Pokud je slovenský kormidelník Sokola s něčím v poslední době nespokojený, je to útočná fáze. „Zatímco v úvodu ročníku jsme se prosazovali celkem lehce, navíc po nápaditých akcích, nyní se v ofenzivě poněkud trápíme,“ přiznal.

Fotbalový krajský přebor Vysočiny slaví v tomto ročníku už dvacet let.
KVÍZ: Fotbalový krajský přebor Vysočiny slaví dvacetiny. Znáte ho opravdu dobře?

Na druhé straně ovšem Novému Veselí perfektně funguje obranná stránka jeho hry. „Ta je v současnosti naší ozdobou. Jde především o vynikající kompaktnost, která je navíc podpořená výbornými výkony gólmana Víti Schamse,“ ocenil své ovečky

Právě proto jej mrzí, že se kvalitní defenzivní práce jeho celku nepromítá do vyšší efektivity v útoku. „Utkání by pro nás mohla být mnohem jednoduší,“ připomněl.

Další extraligový duel čeká Nové Veselí tento pátek na palubovce Kopřivnice. „Nyní jsme si aspoň mohli trošku pročistit hlavy a načerpat nové síly do dalších bojů. Také to je v sezoně potřeba,“ dodal Kostka.