VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajské kolo Přeboru škol v šachu

Havlíčkův Brod – Ve dnech 18. až 20. února uspořádala Šachová škola Havlíčkův Brod Krajské kolo Přeboru škol v šachu 2015.

27.2.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv

Turnaje se hrály v prostorách SVČ AZ CENTRUM Havlíčkův Brod. Všechny turnaje se hrály tempem 2 x 15 minut systémem každý s každým na 9 kol. Pořadatel zajistil veškerý šachový materiál a také on-line přenos. Výsledky byly také průběžně aktualizovány na chess-results.com. Turnaj řídila Renáta Brožová společně se Zdeňkem Fialou, Vlastimilem Marešem a Jaromírem Suchomelem. Zatímco v kategoriích 6. až 9. tříd startovalo 10 škol, v kategorii 1. až 5. tříd a středních škol hrálo 9 škol, přestože dvě školy si svou účast na poslední chvíli rozmyslely. Za šachovnice zasedlo celkem 124 mladých šachistů Kraje Vysočina.

V kategorii 1. až 5. tříd zvítězila ziskem 24,5 bodu ZŠ Buttulova Chotěboř. Týmy na 2. až 4. místě získaly shodně 21 olympijských bodů a tak o medailích rozhodoval Sonnenborn-Berger. Druhé místo a postup na Mistrovství ČR patří ZŠ Smetanova Chotěboř. Třetí místo obsadila ZŠ Na Pražské Pelhřimov a bramborové medaile zbyly na ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod. Nejlepším hráčem na 1. šachovnici se stal stoprocentním ziskem Rudolf Jun z Chotěboře. Na druhé šachovnici byl ziskem 7 bodů z 8 partií nejlepším hráčem Dan Kalina z Pelhřimova. Shodný počet 7 bodů získali na třetí šachovnici Lukáš Křivský z Chotěboře a Viktorie Nela Michálková z Třebíče. Na čtvrté desce byl nejlepší Radek Nejedlý z Chotěboře, když získal 7,5 bodu z 8 partií.

Vítězství v kategorii 6. až 9. tříd patří Gymnáziu Humpolec, které dosáhlo na 28,5 bodu. Stříbrné medaile a postup na Mistrovství ČR si odvezla ZŠ Hálkova Humpolec, která získala 27 bodů. Třetí místo obsadila ziskem 23 bodů ZŠ O.Březiny Jihlava. Nejlepším hráčem na 1. šachovnici byl ziskem 8,5 bodu Jiří Sedlák ze ZŠ Hálkova Humpolec. Na druhé desce získali 7,5 bodu Matouš Chovan ze ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod a Vojtěch Kříž ze ZŠ Hálkova Humpolec. Na třetí šachovnici dominoval stoprocentním ziskem Jan Ptáček ze ZŠ Hálkova Humpolec. Nejúspěšnějším hráčem na čtvrté desce se stal s 8 body Michal Petrovič ze ZŠ O.Březiny Jihlava.

V kategorii středních škol zvítězilo Gymnázium Jihlava, které získalo 21 bodů. Gymnázium Třebíč získalo o dva body méně a obsadilo druhé postupové místo. Bronzové medaile si odvezli studenti Gymnázia Havlíčkův Brod, kterým chyběl k postupu jeden olympijský bod.

Nejlepším hráčem na 1. šachovnici byl se ziskem 7,5 bodu z 8 partií Petr Walek z Gymnázia Třebíč. Na druhé šachovnici byl stoprocentní David Mičulka z SPŠT Třebíč. Na třetí šachovnici uhrál 6,5 bodu Štěpán Chadim z Gymnázia Jihlava. Na čtvrté desce uhrál 8 bodů z 8 možných JanSuchomel z Gymnázia Havlíčkův Brod.

Nejlepší týmy v každé kategorii získaly pěkné poháry, medaile a pěkné věcné ceny. Dále si všechny týmy odvezly diplom za své umístění a také konečnou tabulku potvrzenou pořadatelem. Nejlepší dva týmy z každé kategorie postoupily do republikového finále. Další aspiranti mají možnost požádat o divokou kartu.

Jménem pořadatelů bych chtěl poděkovat všem hráčům za jejich sportovní výkony a hru fair play. Pedagogům a trenérům děkuji za spolupráci a také za podporu šachu na školách. Hlavní poděkování patří Krajskému úřadu v Jihlavě za podporu Krajského kola Přeboru škol v šachu.Bez této podpory bychom nemohli pořádat krajský přebor na této úrovni.

Ing. Zdeněk Fiala, hlavní rozhodčí

Autor: Redakce

27.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Studentské volby. Ilustrační foto.

Středoškoláci řeknou, koho chtějí na Hradě oni

Z Vídně až na Vysočinu.

Betlémské světlo dorazí i na Havlíčkobrodsko

Luboš Pospíšil zahrál v Chotěboři

Chotěboř - Luboš Pospíšil a zcela obnovená sestava jeho kapely 5P se představila v Tančírně Panského domu v Chotěboři.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Děti z dětského domova se pustily do výroby adventního zboží

Nová Ves u Chotěboře - Děti z Dětského domova a Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc v Nové Vsi u Chotěboře se v průběhu podzimu věnovaly výrobě adventního zboží.

Skvělý Brož vychytal brodské Bruslaře

Vysočina – Druhá liga skupina střed přinesla v rámci svého 20. kola krajské derby. Havlíčkobrodští Bruslaři přivítali hokejisty z Moravských Budějovic, kteří vyloupili Kotlinu. Brod se tak musel poroučet na druhé místo. Na čele ho vystřídal Tábor.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT