Turnaje pod názvem „Velká cena ZŠ Lipnice nad Sázavou" se zúčastnilo 44 žáků, převážně začátečníků a mírně pokročilých, pro které je turnaj především určen. Na turnaj přijeli žáci ze ZŠ Oudoleň, Havlíčkovy Borové, Humpolce, Senožat, Světlé nad Sázavou, Lučice, Havlíčkova Brodu a domácí.

Turnaj byl jako vždy perfektně zabezpečen po všech stránkách. Na jeho organizaci se spolu s hlavním organizátorem Mgr. Františkem Ročkem podíleli i žáci lipnické školy, kteří po celou dobu jim zadané úkoly svědomitě a s velkou ochotou plnili, což se i projevilo v plynulém průběhu turnaje.

Pořadatelé pro všechny zúčastněné hráče zabezpečili hezké věcné ceny získané od místních sponzorů.

Turnaj a jeho organizace, zapojení samotných žáků se i naplňuje odkaz Jana Amose Komenského, Škola hrou.

Pedagogický sbor ZŠ v čele s paní ředitelkou Mgr. Marií Opršalovou, která se turnaje zúčastnila, a za její podpory se uskutečnil, to prostě umí, a všem proto patří velké poděkování.

Nejlepší hráči

V turnaji, hraném na sedm kol, tempem 2 x 15 minut na partii, zvítězil David Beránek ze ZŠ Nuselská z Havlíčkova Brodu, na druhém místě se umístil Jakub Satrapa ze ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod a třetí místo vybojoval Jan Muzikář ze ZŠ Lipnice nad Sázavou. Nejlepší dívkou se stala Šárka Kváčová z Humpolce.

Vítězové obdrželi diplom a vedle věcné ceny i kytičku pro maminku.

(vpa)