V barvách HB Ostrov by mělo do mistrovských bojů zasáhnout dvanáct mužů a čtyři ženy. Nechybí ani opory extraligového mužstva Tomáš Tregler, který je nasazený jako čtyřka do hlavní soutěže ve dvouhře, Dmitrij Prokopcov a Michal Obešlo. „Na mistrovství budeme mít žhavá želízka na nejvyšší příčky, kluci chtějí dojít co nejdál,“ poznamenal trenér HB Ostrov Bohumil Vožický, který rovněž zasáhne do mistrovských bojů. „Chci hrát čtyřhru, podmínkou je start ve dvouhře,“ upřesnil k systému republikového šampionátu.

Čtyřhru naopak nebudou hrát Michal Obešlo s Radkem Skálou, kteří se loni stali mistry republiky. Letos titul obhajovat nebudou, Radek Skála se odhlásil, Michal Obešlo účast ve čtyřhře neplánoval.

V hlavní soutěži figurují tak čtyři hráči HB Ostrov, další muže čeká už v pátek kvalifikace a tu musí podstoupit i všechny ženy havlíčkobrodského klubu. Nejlepší z nich, Tereza Pytlíková, zůstala těsně před branami hlavní soutěže.

Zastoupení na mistrovství republiky budou mít a Sokol Brtnice, Jiskra Humpolec a Slavoj Polná. Zástupci těchto klubů budou hrát kvalifikaci, polenský Martin Kučera je čtvrtým náhradníkem pro kvalifikaci.

Finálový blok nejlepších začne v neděli ve dvě hodiny odpoledne, vyhlášení vítězů je na programu v neděli v osmnáct hodin.

Vysočina na MČR ve stolním tenise v Kutné Hoře:
HB Ostrov Havlíčkův Brod: Tomáš Tregler, Dmitrij Prokopcov, Michal Obešlo a Bohumil Vožický (hlavní soutěž), Jakub Slapnička, Šimon Jadrný, Štěpán Brhel, Aleš Novák, Martin Vaigl, Jakub Hitzger, Matěj Záboj, Adam Sivera, Tereza Pytlíková, Anna Stránská, Tereza Lošťáková a Klára Pešťálová (kvalifikace).
Sokol Brtnice: Šárka Pikolonová (kvalifikace).
Jiskra Humpolec: Michaela Rohová (kvalifikace).
Slavoj Polná: Martin Kučera (náhradník pro kvalifikaci).