Předchozí
1 z 5
Další

Hráči HB Ostrov letos vyhráli extraligu.Hráči HB Ostrov letos vyhráli extraligu.Zdroj: Jaroslav Loskot

Tým mužů před rokem dotlačil zpátky do extraligy, posílil ho a hned získal titul. Tady se zdá být splněno. Chyba. „Rád bych další tituly, ale hned v příští sezoně to bude hodně těžké. Soupeři neskutečně posilují. To je ale dobře, soutěži jako takové to pomůže,“ vyjádřil se.

Masataka Morizono byl v minulosti rozdílovým hráčem HB Ostrov. Bez cizince v sestavě je úspěch v evropském poháru skoro nemyslitelný. Proto Miroslav Jinek hledá posilu. I v Japonsku.Masataka Morizono byl v minulosti rozdílovým hráčem HB Ostrov. Bez cizince v sestavě je úspěch v evropském poháru skoro nemyslitelný. Proto Miroslav Jinek hledá posilu. I v Japonsku.Zdroj: František Zálewský

Rezerva může být v evropských pohárech. Havlíčkův Brod sice už v minulosti uměl prohnat i velkokluby, ale na opravdu velký úspěch čeká. „Prosadit se v Lize mistrů půjde těžko. To je s týmem, který je založený na českých hráčích nemožné,“ ví Miroslav Jinek, proto míří jinam: „V poháru ETTU je medaile reálnější. S týmem nejlepších českých hráčů, které by doplnil jeden špičkový zahraniční hráč by se to povést mohlo,“ domnívá se. Touto cestou jde už nyní. Soupisku pro evropský pohár chce o zahraničního hráče doplnit hned v příští sezoně.

Talentovaný Štěpán Brhel se bude připravovat na Vysočině.Talentovaný Štěpán Brhel se bude připravovat na Vysočině.Zdroj: František Zálewský

Jak vidno nakupovat se v Havlíčkově Brodě bude. To nic ale nemění na tom, že hlavním cílem klubu je vychovávat talenty. Na Vysočinu by měli přicházet další a pokračovat ve stopách Květona, Skály, Slapničky, Jadrného. „Hledáme hráče po celé republice. Začal u nás trénovat talentovaný Štěpán Brhel z Hodonína. Pracujeme na tom, aby do akademie přicházely i dívky,“ vysvětlil.

Dmitrij Prokopcov už nebude jen hráčem.Dmitrij Prokopcov už nebude jen hráčem.Zdroj: Jaroslav Loskot

HB Ostrov je ve stadiu přeměny. Až do letošní sezony se takřka výhradně orientoval na mužskou složku. Teď začíná pracovat na té dívčí. V Havlíčkově Brodě se bude hrát první a druhá liga, trenérskou kariéru bude u vesměs teenegerek rozvíjet Dmitrij Prokopcov. „Do budoucna bych chtěl, aby tu byla extraliga. Otázka je, na jaké úrovni,“ uvědomuje si Miroslav Jinek v tuto chvíli dominantní postavení Hodonína a Břeclavi.

Tréninkové prostory se rozrostou.Tréninkové prostory se rozrostou.Zdroj: Deník/Kamil Vaněk

Všechny výše zmíněné sny mají jednu podmínku. Tou je odpovídající zázemí. I proto v dudově bývalé zemědělské školy panuje prakticky neustále čilý stavební ruch. „Dobudováváme tréninkovou halu, která nám umožní navýšit počet stolů. Hráčům do budoucna chceme nabídnout kvalitnější ubytování,“ informoval Miroslav Jinek.