Závody v rámci série se v letošním roce uskutečnily vcelku bez újmy. „Na začátku se posunula pouze Vilémovická 120, která se tak uskutečnila v nejbližším možném termínu,“ potvrdil Marcel Pašek, který je předsedou pořádajícího spolku Melechov z.s. Přes léto se všechny tři závody zvládly uspořádat bez větších omezení a jen s menšími úpravami. Ale… „Třeba extrémní triatlon XTR Melechov hodně ovlivnilo řádění kůrovce. Správa územní celku okolo Melechova nás vůbec na kopec a jeho okolí nepustila,“ prozradil.

V okolí trati a také startu a také zázemí bylo tolik lesní techniky, že si nikdo nevzal takové bezpečnostní riziko na svá bedra. „Správce řekl, že je to velké riziko pořádat na tomto území veřejný sportovní závod. Museli jsme tak změnit místo pro zázemí a také tratě,“ dodal šéf spolku.

Ke zrušení závodu došlo až na podzim. „Běh Šeptouchovem je sice zařazený do našeho poháru, ale organizuje ho Lyžařský spolek v Ledči, který se rozhodl běh úplně zrušit,“ řekl Marcel Pašek, který momentálně čeká, až bude moci uspořádat závěrečnou kapitolu letošní série. „Vyčkáváme, až se uvolní opatření a budeme možné Xkros Stvořidla odběhnout. Určitě bude, uvidíme, jestli v prosinci, v lednu nebo jindy, ale každopádně bude,“ pronesl.

Pořadí po čtyřech závodech
1. Petr Miláček (Ateliér Miláček) 36,663, 2. Luboš Novák (Amcykl Humpolec) 34,826, 3. Tomáš Vávra (Kola Ledeč) 26,767, 4. Věra Sochorová (AZ tým Světlá n. S.) 21,968, 5. Jaroslav Anděl (SK Chabeřice) 21,683, 6. Vladislav Trýb (Kola Ledeč) 19,598, 7. Tomáš Stuna (Velosbike Superior team) 19,205, 8. Michaela Matoušová (Uniqua MTB Jihlava) 18,277, 9. Miroslav Lhotský 17,325, 10. Robert Mrkvička (Highland Havlíčkův Brod) 17,220