Házenkáři Sokola Nové Veselí obsadili v uplynulé sezoně sedmé místo v extralize a byli ve finále tuzemského poháru.

Do nového ročníku ale vstoupí tým s několika změnami. Odešli trenér Peter Kostka a ofenzivní opora, reprezentační spojka Adam Ptáčník.

NOVÍ HRÁČI
Ákos Bendicsek (22 let)
levá spojka, juniorský reprezentant Maďarska
z akademie NEKA

Marian Hajko (24 let)
střední spojka
z Füchse Berlin

Novým koučem se stal Jan Běloch, kádr rozšířili Ákos Bendicsek a Marian Hajko, který poslední dvě sezony působil v bundesligovém celku Füchse Berlin. „Obě posily by měly určitě na turnaji nastoupit,“ láká fanoušky Běloch.

Jeho kádr ale v turnaji nenastoupí kompletní. „Jestli budeme hrát v momentální plné síle, to se ještě rozhodneme. Někteří hráči mají z přípravy drobné šrámy,“ vysvětluje trenér.

Ten má navíc pryč dalších šest borců. „Budeme samozřejmě bez dorosteneckých reprezentantů, kteří, jak doufáme, budou hrát o víkendu finále mistrovství Evropy B a zajistí nám postup do nejvyšší skupiny. Ti se k nám připojí příští týden před odjezdem na soustředění v Polsku,“ doplňuje Běloch.

Memoriál odstartuje v pátek v šestnáct hodin duelem Nového Veselí s SG Handball WESTWIEN. V sobotu od 18.30 domácí nastoupí proti maďarskému Budai Farkasok, celý turnaj vyvrcholí v neděli duelem Sokola proti polskému MKS Kalisz od 13.30 hodin.