Do závodu se Prášek kvalifikoval po zisku druhého místa v Alpsko-jadranském šampionátu v kubatuře Superstock. „Letos jsem v Albacete opět startoval ve třídě Supersport s mojí Stockovou Yamahou R6, moje motorka tedy nepatřila mezi ty nejvýkonnější na startu," říká Prášek.

Před rokem dojel havlíčkobrodský jezdec ve Španělsku na desátém místě a věděl, že pokud bude chtít být letos lepší, musí pořádně zabrat. „I ti nejpomalejší jsou v tomto závodě vážně rychlí," říká s nadsázkou.

V první kvalifikaci byl Prášek ještě 10 minut před cílem na sedmém místě, většina závodníků ale na závěrečná kola použila kvalifikační gumy. Havlíčkobrodský jezdec tak nakonec skončil dvanáctý, což bylo nejlepší umístění ze čtyřčlenné české výpravy.

Na Evropě  čtvrtý

„Druhá kvalifikace vůbec nevyšla podle představ. V úvodních kolech mi do oka vlétl kousek pneumatiky a já musel do boxu. Když jsem vyjel na druhou polovinu kvalifikace, vůbec jsem se nedokázal koncentrovat," popisuje Prášek. V závěru se mu vydařila dvě rychlá kola, ale to stačilo pouze na 14. místo, což byla pátá řada na startu.

Závod se jel na dvacet kol. „Po startu jsem se pohyboval okolo 16. místa. Věděl jsem, že jestli se nezačnu prokousávat dopředu, tak je konec nadějí na dobré umístění. V každém kole se mi podařilo předjíždět soupeře a deset kol před cílem jsem byl už na osmém místě a pomalinku jsem dojížděl skupinku o šesté místo. Čtyři kola před cílem jsem byl na nich a sledoval jsem, co dělají lépe než já, abych jim v posledním kole nedal žádnou šanci. V posledním kole se mi v ostrém boji podařil další útok a cílem jsem projel na šestém místě," vzpomíná závodník na fantastický výsledek, který před závodem nikdo nečekal.

Po závodě byli navíc dva jezdci diskvalifikováni, a Prášek se tak posunul na čtvrté místo. „Byl to úžasný víkend, za který vděčím hlavně panu Abrahámovi, který mě finančně podpořil. Moc si jeho podpory vážím. Trochu mě zklamal Autoklub ČR, který mně, jakožto nejlepšímu českému jezdci v Albacete v roce 2011, přidělil o třetinu menší finanční prostředky než ostatním českým jezdcům. Musel jsem tedy svůj reprezentační příspěvek odmítnout, protože by mi nepokryl ani cestovní náklady na cestu do Albacete. Také bych chtěl velice poděkovat za letošní rok týmu Roháč and Fejta, který pro mě dělal maximum. V neposlední řadě děkuji i sponzorům, bez kterých bych takových výsledků nemohl dosáhnout," uzavírá havlíčkobrodský závodník.

(ves, orá)