Michal Prášek slavil silvestra na motokárách

Havlíčkův Brod: Úspěšnou sezonu má za sebou brodský motocyklový závodník Michal Prášek.

3.1.2013

Mistrovství světa. Na něj by se rád v roce 2014 podíval brodský mistr České republiky Michal Prášek.Foto: archiv Michala Práška

Ten v kubatuře Superstock vyhrál mistrovství republiky a na mistrovství Evropy dojel na čtvrtém místě. Navíc v loňském roce začal s podnikáním, kdy si v Havlíčkově Brodě otevřel motokárovou dráhu.

Michale, máme za sebou vánoční svátky, tak jak jste je prožil a jaký dárek vám udělal největší radost?
Svátky jsem prožil hlavně na sjezdovkách. Hodně jsem se věnoval lyžování a největší radost mi pod stromečkem udělaly kalhoty na motorku.

A oslava silvestra u vás proběhla jak?
Letos jsem zvolil netradiční způsob přivítání Nového roku, když jsme se s kamarády šli projet na motorkách.

Kdo vás k motorkám přivedl?
Můžou za to rodiče. Vzali mě na závody v Havlíčkově Brodě, které se jely na bývalém autocvičišti. Hned jsem dostal motorku a v roce 1997 jsem začal závodit. V té době byla už volba jasná (smích).

Uplynulá sezona byla pro vás úspěšná…
Ano, byla hodně dobrá. Vyhrál jsem mistrovství republiky, v Alpsko-jadranském šampionátu jsem skončil na druhém místě, což bylo pro mě zklamáním, ale největšího úspěchu jsem dosáhl na mistrovství Evropy ve španělském Albacete, kde jsem dojel na čtvrtém místě.

Co vás čeká v příští sezoně?
U nás je to divoký. Federace ještě nemá hotové závody. Ale pojedou se závody ČFMS, kterému šéfuje otec Karla Abrahama, a těch bych se chtěl zúčastnit. Pojedou se ve dvou kategoriích a vítěz se nominuje na mistrovství světa v roce 2014.

V minulém roce jste začal s podnikáním, když jste si pronajal v Havlíčkově Brodě prostory bývalého Plastimatu. Tam jste vybudoval závodní dráhu pro motokáry. Byl to podle vás správný krok?
V podstatě to byl krok do neznáma. Nic takového tady nebylo a nevěděl jsem, jak se na to lidi budou koukat. Nakonec jsme odjeli sedm závodů, tak si myslím, že se to povedlo.

Pro kolik závodníků je dráha vybudovaná?
Na jeden závod se vejde maximálně třicet závodníků. Během těch sedmi závodů se na okruhu vystřídalo padesát nadšenců tohoto sportu.