Havlíčkobrodský závodník Michal Prášek přijel jako vedoucí muž průběžného pořadí o 17 bodů před druhým Sebastienem Zielenskym.

V první kvalifikaci zajel Prášek čas 1.40.9, což stačilo na čtvrté místo. Ve druhé kvalifikaci ještě o 0,4 zrychlil, ale na lepší pozici to nestačilo.

„Start do závodu se mi tentokrát opravdu vydařil, ale do první zatáčky jsem šel příliš brzy na brzdy a mnoho závodníků mě předjelo. Trvalo mi čtyři kola, než jsem se dostal na třetí místo. V tu dobu už jsem ale měl na vedoucího Zielenskyho ztrátu 6 sekund a věděl jsem, že je nereálné se na něj dotáhnout. Zvolil jsem raději taktiku dojet v klidu na třetím místě a brát 16 bodů," popisuje první závod Prášek.

Ve druhém závodě se kvůli pádu a sanitce na trati opakoval start. „Bohužel jsem druhý start pokazil a do první zatáčky jsem najížděl okolo třináctého místa. Snažil jsem se ale co nejvíce pozic nahnat v první šikaně, ze které jsem vyjížděl na šestém místě," vypráví Prášek.

V další zatáčce spadl vedoucí Zielensky, což byla pro brodského závodníka příležitost, jak si navýšit náskok v celkovém pořadí.

„Ještě během prvního kola jsem se dostal na třetí místo a začal jsem stíhat vedoucí dvojici. Ve třetím kole jsem se na brzdy dostal na druhé místo a snažil se dotáhnout na prvního Nataleta. Ten ale nasadil opravdu rychlé tempo a oba jsme se během několika kol trhli dalším soupeřům. Zbývala sice ještě dvě kola do cíle, ale radši jsem jel na jistotu a za druhé místo si připsal 20 bodů," popisuje závěr závodu brodský jezdec.

„Chtěl bych velice poděkovat celému týmu a sponzorům za podporu, budeme se snažit udělat maximum pro poslední závod, který se bude konat začátkem září v Německu," uzavírá Prášek, který má v celkovém pořadí náskok pětadvacet bodů.

(orá)