Přípravka, vedená Danem Kawikem, se umístila na hezkém čtvrtém místě ze šesti týmů.

Minižáci prošli turnajem neporaženi, a to díky své skvělé týmové hře, kdy si všichni pomáhají, a míč dostane vždy hráč, který je v nejvýhodnější střelecké pozici.

Nečekaná změna pravidel

V neposlední řadě také vděčí svým výsledkům své výborné fyzické přípravě a mrštnosti. Soupeři nestíhali jejich rychlé útoky ubránit, a osvědčila se důsledná osobní obrana, kterou se již dlouhou dobu učí.

„Bohužel, pořadatel den před turnajem změnil pravidla, tak si naši miníci po vítězném tažení museli zahrát finále, a to s naším odvěkým rivalem, skvělým týmem Handball Club Ivanka pri Dunaji," říká trenér Martin Plodík a dodává: „Po nervy drásajícím finále, kdy Matěj Merunka vstřelil vyrovnávací branku v poslední sekundě utkání, jsme remizovali 14:14. Byly nařízeny sedmimetrové hody, kdy jsme v šesté sadě nedali branku, a výsledek skončil v náš neprospěch 15:14. Poděkování patří všem hráčům, každý z nich odvedl skvělý výkon, budeme doufat, že se jim bude dařit i nadále. Do léta nás čekají místní turnaje Ligy Vysočiny, ale také dva až tři velké mezinárodní turnaje.

Děkujeme také rodičům za veškerou pomoc při trénování a organizování turnajů."

Sestava a branky H. Brodu: Neuwirth – 22 úspěšných zákroků, Merunka 27, Plodík 17, Šťastný 35, Vávra 4, Pecen 17.

Výsledky
H. Brod – Ivanka 15 : 6
H. Brod – N. Veselí 27 : 2
H. Brod – Kuřim 23 : 13
H. Brod – Litovel 20 : 8
H. Brod – Ivanka 14 : 15