I. LIGA ST. DOROSTENEK

OTROKOVICE – H. BROD 28:28

„Začátek utkání byl z naší strany jako z říše snů. Dobrou obranou jsme nutili domácí hráčky k chybám a přesně jsme proměňovali naše rychlé útoky. Domácí reagovali timeoutem již v čase 6:46 (2:8), kterým se uklidnili, a naopak nás zabrzdili," řekl k úvodu utkání brodský trenér David Kučera.

Vstřelením třech branek v řadě se domácí hráčky vrátily do utkání a začala tím vyrovnaná bitva, která trvala až do samotného konce utkání. V závěru utkání Broďačky bohužel neudržely jednobrankové vedení, a tak z Otrokovic si tak odvezly pouze bod za spravedlivou remízu.

Výbornou střeleckou formu předvedla Karolína Brožová, která pokořila domácí brankářky celkem třináctkrát. Druhou výraznou hráčkou v dresu Jiskry byla brankářka Kateřina Libusová, mimo skvělých zákroků dokázala chytit i tři sedmimetrové hody.

Poločas: 17:17. Setava a branky H. Brodu: Libusová  – Satrapová 4, Kubalová, Vopěnková 1, Burdová 3/1, K. Brožová 13, Kotanová, Brožová 1, Nováková 1, K. Nováková, Uhlíková, Jindrová 2, Jůzlová 3.

I. LIGA ML. DOROSTENEK

PARDUBICE – H. BROD 32:24

Mladší dorostenky brodské Jiskry zvládly pouze první půlku utkání, když přestřílely domácí celek o čtyři branky. Vše v tu chvíli vypadalo pro ně celkem dobře.

Do druhé části nastoupil domácí celek s velkým nasazením v obraně a se zvýšenou agresivitou v zakončování svých útočných aktivit. Naopak brodské hráčky se nedokázaly se zvýšenou tvrdostí a bojovností soupeřek vůbec srovnat. Dělaly chybu za chybou a v podstatě soupeřkám darovaly výhru na zlatém podnose.

„Je nutné říci, že do utkání nastoupila velice mladá sestava a pouze Jana Šrámková byla věkově mladší dorostenka. Utkání odjel odehrát tým starších žaček, proto je potřeba vše brát s nadhledem a holky by si měly z takto zpackaného poločasu vzít ponaučení ze svých chyb a příště se jich snažit vyvarovat.

Věřme, že již příští týden to bude lepší," měl jasno trenér Jan Matějů.

Poločas: 13:17. Sestava a branky H. Brodu:  Zychová, Doležalová – Šulcová, Hubáčková 4, Pavlišová 1, Šrámková 6/1, Krajmerová, Ďásková 4, Kučerová 2, Pavlasová, Bucherová 4, Novotná, Holcmanová 3/1.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ – MUŽI

H. BROD – ZRUČ N. S. 21:20

Další přípravné utkání odehráli v brodské sportovní hale házenkáři Jiskry proti druholigové Zruči nad Sázavou.V prvním poločase vycházely týmy ze zabezpečených obran 0:6 a snažily se o jednoduché zakončení svých akcí z rychlých přechodů do útoku.

Druhou polovinu odehráli hosté ze Zruče s obranou 1:5 a ze začátku dělala domácímu útoku velké problémy. Hráči dělali technické chyby a hosté z toho vytěžili vedení o dvě branky.

Domácí hráči se ale vzpamatovali, dokázali postupně utkání otočit ve svůj prospěch.

Oba týmy udělaly v celém utkání mnoho chyb, ale bylo k vidění i několik povedených akcí, které skončily brankou. Tentokrát se hráčům Jiskry povedlo uhrát i dobrý výsledek, který jim pomůže získat chuť do dalších tréninků.

Pozitivní bylo, že se do utkání zapojovali mladí hráči, kteří pomalu sbírají cenné zkušenosti.