„Chceme pokračovat v loňském trendu, ke kterému přibude i pár novinek,“ upozornil ředitel závodu Jaroslav Holcman. Náměstí bude celé zavřené, aby na náměstí mohla proběhnout také Molitan pouť, kdy hlavně na děti budou čekat klasické pouťové atrakce. Navíc bude vylepšený i kulturní program, ve kterém bude hlavním tahákem pražská kapela Krausberry.

„Stejně jako minulý rok chceme zapojit i školy, pečovatelský dům a samotné město. Děti opět budou kreslit obrázky, tentokrát budou námětem jednotlivé disciplíny triatlonu. Děti mají nakreslit, jakou by si vybraly. Zastupitelé pak vyberou nejlepší výtvory a ty budou oceněny na náměstí během programu,“ naznačil Holcman.

Závodu se může zúčastnit každý. „Pořád jedeme v modelu, že jsme amatéři. Je to závod pro každého. Ale pozor. Kapacita je omezená maximálně 110 závodníky. Takže kdo dřív přijde, ten dřív mele,“ upozornil Holcman. Přihlásit se mohou zájemci na webových stránkách závodu, anebo na facebooku.

Kategorie jsou stejné jako loni - ženská, mužská, dvou nebo tříčlenné štafety a také štafety smíšené. „Zveme také firmy a skupiny, které mohou sestavit své týmy. Bude to zábava pro každého,“ usmál se Holcman. U tras se také nic nezměnilo. Plavání v délce dvou set metrů bude v rybníku Cihlář. Na kole si závodníci zajedou 15 kilometrů, které povedou parkem Budoucnost. Po vlastních pak budou muset uběhnout dva a půl kilometru, a to po cyklostezce podél řeky Sázavy.

XII. MOLITANOVÝ MUŽ
(23.6.2018)
Dopolední program

od 9.00 (Havlíčkovo náměstí)
Akademie Fanatic fitness studio, prezentace zájmových aktivit, vystoupení sportovních klubů, harmoniky pod vedení profesorky Laštovičkové

Molitanový muž 2018

od 11.00 – prezentace hlavního závodu (Havlíčkovo náměstí)
od 13.00 – rozprava k hlavnímu závodu (Havlíčkovo náměstí)
od 14.00 – Start hlavního závodu (rybník Cihlář)

Rockový festival MolitanFest

od 15.00 (Havlíčkovo náměstí)
KPS VolumE
OZZY OSBOURNE CZECH REVIVAL (HB)
BASS (HB)
RED NOSE (HB)
KRAUSBERRY (Praha)

After Party – Bar OKO

23.30 – 1:00 SHOUT THE BLUES BAND (Chotěboř)