„Kapacita obou závodů je už naplněná, do dětského závodu je registrováno 80 dětí, hlavní závod by mělo absolvovat 220 závodníků. Do Skuhrova ale určitě zveme diváky, protože hned několik míst na trati nabídne atraktivní podívanou,“ láká hlavní organizátor Lukáš Blažek.

Dětský závod odstartuje v půl jedenácté. Na trati dlouhé 1,5 kilometru čeká malé běžce 10 překážek. „Závod musí nejmenší běžci absolvovat v doprovodu dospělého,“ upozorňuje Blažek. Pro každého účastníka dětského závodu je připravená medaile a malá odměna. Start hlavního závodu je naplánován na čtrnáctou hodinu. Dvě stovky budou muset uběhnout 6 a půl kilometru a překonat 26 překážek. „Čeká je vloni velmi populární bahenní příkop, přidali jsme ale i nové překážky jako například totem nebo stabilita přibližuje Blažek.

Výtěžek ze startovného se organizátoři rozhodli věnovat Integračnímu centru Sasov. „Chceme, aby tato akce měla opravdu smysl. Jednak chceme tento typ závodů přiblížit široké veřejnosti, proto držíme startovné na minimální úrovni a veškerou práci na závodě děláme dobrovolně bez nároku na honorář. Zároveň podpoříme lidi, kteří trpí autismem a v duchu našeho hesla „Překonej sám sebe!“ sami sebe překonávají každý den,“ vysvětluje hlavní organizátor.

„Vážíme si podpory organizátorů závodu Monkey Race Skuhrov a možnosti pomoci naší neziskové organizaci, která zajišťuje pomoc klientům s poruchou autistického spektra na Vysočině,“ řekla koordinátorka ICS Jitka Havlíčková a slíbila, že se spolu s několika kolegy vydají na trať a zkusí překonat sami sebe.

Program Monkey Race Skuhrov 2019

9:30–10:20 Prezence závodníků Monkey Race 2019 - KIDS

10:30 START závodu Monkey Race 2019 - KIDS

12:30 –13:45 Prezence závodníků Monkey Race Skuhrov 2019

13:45 Rozprava k pravidlům a představení trati

13:55 Oficiální zahájení starosty obce

14:00 START závodu Monkey Race Skuhrov 2019

16:30 Předpokládané doběhnutí posledního závodníka

16:45 Vyhlášení výsledků Monkey Race Skuhrov 2019

Po vyhlášení bude následovat AFTER PARTY.