Druhý ročník soutěže měl už před posledním závodem jasného vítěze – s jedenapadesátibodovým náskokem letos vyhrál Pavel Nejezchleba.

V posledním letošním závodě se jelo jen na vnitřní trati, ale opět byly jednotlivé jízdy velmi vyrovnané. Nejrychlejší byl nakonec Petr Doležal, druhý skončil celkový vítěz šampionátu Pavel Nejezchleba a třetí příčku obsadil Pavel Dalešický. Celkový vítěz Pavel Nejezchleba letos nevynechal ani jeden závod a celkem dosáhl na 132 bodů. V sezóně byl jednou první, třikrát druhý, dvakrát třetí a jednou pátý. Druhé místo v celkovém pořadí obsadil s 81 body Pavel Buňat.

„Na celkového vítěze nikdo z pravidelně startujících neměl, takže konečné druhé místo je skvělé," je spokojený Pavel Buňat, „ Jen škoda, že většinu bodů jsem posbíral za čtvrtá místa v závodech, třeba jako v tom posledním," dodává s úsměvem. „Sezonu jsem jinak  užil naplno a věřím, že stejně tak i ostatní startující. Nejraději vzpomínám asi na těsné souboje s Milanem Ostrovským, který nakonec skončil čtvrtý," uzavírá hodnocení Buňat. Třetí příčku pak díky vítězství v posledním závodě vybojoval Petr Doležal, který za sezonu nasbíral 72 bodů. Celkem se letos v rámci Havlíčkobrodského motokárového šampionátu jelo sedm závodů, do kterých se v průběhu sezony zapojilo 38 závodníků. „Myslím, že jsme vychytali všechny mouchy z loňské sezony a podařilo se nám vytvořit kvalitní soutěž. O tom svědčí i počet závodníků a také jejich zápal do závodění. Sezona přinesla opět spoustu napínavých soubojů, i když nakonec celkový vítěz vyhrál s velkým náskokem. Chtěl bych poděkovat všem závodníkům, návštěvníkům, ale i partnerům a sponzorům," říká organizátor  Michal Prášek.

Ondřej Rázl