Do holandského Dordrechtu vyrážejí z Brodu s celkem pěti týmy hned dva kluby – SRC Fanatic a BM Fitness. To, že jsou na vrchol sezony dobře připraveny, potvrdily kontrolní závody v Kladně.

Pro kadetky z BM Fitness byla generálka před odjezdem do Holandska hodně povedená. V obou kolech skončily na prvním místě a zdá se, že jejich forma dosáhla vrcholu. Juniorský tým nově vzniklého klubu, který se stále potýká se zdravotními problémy, byl po prvním kole těsně třetí, po finále se však musel spokojit s nepopulární čtvrtou příčkou.  Pro Fanatic byly kontrolní závody víkendem plným pádů, ale i tak přinesly některé světlé momenty.

První pád zaznamenaly v sobotním finále kadetky, a znamenal pro ně odsun na třetí místo. Suverénní juniorky vstupovaly po nervózním semifinále do bojů o medaile z prvního místa, čtyři sekundy před koncem však spadly a braly stříbro. Seniorkám v OxyFanu se také lepila smůla na paty, přesto do finále postoupily z prvního místa.

V grandiózním finále si pak před MS dodaly sebedůvěru a získaly další zlato. „Snad jsme si tu smůlu vybrali a do Holandska si s sebou povezeme hromadu štěstí," říká trenér Robert Mrkvička, který se svými svěřenci do Dordtrechtu odjíždí v pondělí ráno.

To konkurenční BM Fitness vyráží už o den dříve. „Na šampionát se připravujeme od poloviny prázdnin, nejdřív jsme začali upravovat a zlepšovat choreografie, zaměřili jsme se na techniku i na fyzickou kondici," říká trenérka Božena Čapková. Největší konkurencí budou pro brodské týmy jako každoročně Rusky, velké boje však na světové scéně probíhají i mezi českými týmy.

„Holky se těší, jsou v dobré formě a věřím, že se spolu s BM fitness pokusí vybojovat další cenné kovy pro naše město," uzavírá Mrkvička. Závody startují v úterý, finále je pak na programu ve čtvrtek.

(orá)