„První dva ročníky se začátkem devadesátých let odehrály na městském koupališti, pak se turnaj na další dva roky přesunul na škvárové fotbalové hřiště TJ Jiskra, následně na ZŠ Wolkerova a pak až do roku 2004 na vojenské hřiště Dukla,“ zavzpomínal na historii manažer Hrochů Dušan Šnelly.

Po vybudování moderní Hippos arény v ulici Plovárenská v roce 2005 došlo k přerušení pořadatelství a přednost dostaly akce typu republikového mistrovství a evropského šampionátu. „Letos se však po dlouhých letech dočkal turnaj určený především celkům z nižších soutěží pokračování,“ pochvaloval si Šnelly.

Turnaje se zúčastnila devítka mančaftů z celé republiky. „Za letního počasí si turnaj všichni účastníci užili. Do nedělních bojů povolali všichni medailisté extraligové posily na nadhoz, včetně domácích, kteří představili posilu áčka, Venezuelce Gadiela Jesuse Carrilla,“ prozradil Šnelly.

Turnaj nakonec ovládl tým Hippos Legends, v jejichž dresu se objevila celá řada hráčů, kteří Hrochy v roce 1990 založili.