Závodní víkend provázel v moravské metropoli déšť, až poslední den zavládlo příjemné počasí bez kapek. Do Brna se sjela velká konkurence. „Důvodem byl velký počet zrušených závodů. Přijeli jezdci nejen přírodních ale i závodních okruhů. V mé kategorii nad 600 kubických centimetrů bylo přihlášeno více než čtyřicet závodníků,“ prozradil Prášek.

Ten si kvůli počasí trať vyzkoušel jen v jednom tréninku. Do prvního závodu odstartoval z devátého místa. „Největší problém byly mokré gumy. Na prodej jich bylo málo, zásoby skoro žádné. Přesto mi jeden známý gumu sehnal a já tak plný odhodlání vyjel do sedmikolového závodu. Už po prvním kole jsem věděl, že je zle. Guma prostě nefungovala, sotva jsem se držel stopy, natož abych honil nějaké časy. Závod jsem dojel, totálně vyšťavený a naštvaný, na devátém místě,“ posteskl si havlíčkobrodský závodník.

Druhý závod konečně doprovázelo počasí, které Michalu Práškovi vyhovuje o poznání více. Chtěl si tak dojet pro umístění na bedně. „Do dvanáctikolového závodu jsem startoval z osmého místa s hodně dobrými jezdci vpředu. Nakonec jsem dojel třetí, ale jen se dvaatřicet tisícin vteřiny. Takže jsem byl se svým výkonem spokojen, jel jsem pro bednu a taky jsem to dokázal,“ oddechl si Prášek, který o tomto víkendu závodil v Maďarsku v rámci Alpe Adria.