Mezinárodní motoristická soutěž Posázaví patří k tradičním motoristickým soutěžím, které startují na Vysočině pod záštitou Města Havlíčkův Brod. Určená je začínajícím i pokročilým jezdcům. Smyslem soutěže je nejen zdokonalit jezdce v řidičských schopnostech a řešení kritických situací v různých rychlostech, ale také seznamovat domácí i zahraniční posádky s krásami a památkami Českomoravské vrchoviny.

„Na start se postaví 57 soutěžních posádek. Závodit budou mimo jiné čtyři jezdci z Polska a dva z Německa,“ uvedl ředitel závodu Zdeněk Secký.

Závodníky čeká celkem devět rychlostních zkoušek. Startovat budou v sobotu v 8 hodin ze startovací rampy na brodském letišti. Na stejném místě budou také ve 20 hodin vyhlášeny konečné výsledky.

Hasiči při setkání s bodavým hmyzem.
Hasiči ročně vyjíždí ke stovkám případů likvidace hmyzu. Ne vždy je na místě je volat

Automobilové závody nejsou bez rizika. Diváci proto musí dodržovat bezpečnostní pravidla a v žádném případě nevstupovat do vyznačených závodních drah. Nesmírně důležité je také dbát na bezpečnost dětí, případně i psů a věnovat jim zvýšenou pozornost. Sledovat závod mohou diváci pouze z vyznačených diváckých míst, ze stanovišť dostatečně vyvýšených nad tratí, za pevnou hradbou, jako je zeď nebo stromy a v dostatečné vzdálenosti od tratě.

V rámci závodu budou v sobotu na některých silnicích platit uzavírky. Od 7.40 do 9.10 hod mezi obcí Petrkov a Okrouhlička, od 8.13 do 9.43 hod mezi Dobrou a Českou Bělou, od 9.24 až 10.54 hod mezi Petrkovem a Okrouhličkou, od 9.57 až 11.27 hod mezi Dobrou a Českou Bělou, od 12.07 až 13.37 hod mezi Okrouhličkou a Petrkovem, od 12.35 až 14.05 hod mezi Českou Bělou a Dobrou, od 13.53 do 15.23 hod mezi Okrouhličkou a Petrkovem, od 14.21 až 15.51 hod mezi Českou Bělou a Dobrou a od 16.14 do 17.44 hod mezi Českou Bělou a Dobrou.

Vždy po průjezdu celého startovního pole bude trať otevřena pro veřejnost a po zhruba 20 minutách opět uzavřena světelnou a zvukovou signalizací.

Den dětí v centru pro rodiče s dětmi Kopretina ve Velkém Meziříčí.
Děti si užijí svátek. Třeba v zoo s papoušky a dravci