Závod se jel jako součást Mistrovství ČR a zároveň mistrovství Rakouska a havlíčkobrodský závodník startoval v kubatuře Superstock 600 spolu s dalšími třiatřiceti závodníky z celé Evropy. V první kvalifikaci se Prášek dlouho pohyboval v čele startovního pole, ale v závěru ho předjel rakouský závodník Koch.

Ve druhé kvalifikaci byl rovněž ve vedení, ale znovu mu nevyšel závěr a do závodu startoval až ze třetího místa.

"Start do závodu jsem měl dobrý, ale při strkanici v první zatáčce jsem se propadl až na desáté místo. Snažil jsem se dostat do správného tempa a postupně jsem se dostával před soupeře," popisuje začátek závodu havlíčkobrodský jezdec. Během několika kol se dotáhl do vedoucí skupinky a začal tvrdě bojovat o vítězství. Do posledního kola najížděla skupinka šesti závodníků, a rozhodovalo se tak v samotném závěru.

„V první zatáčce jsem se propracoval na první místo, ale o tři zatáčky dál mě tři závodníci předjeli. Během dalších zatáček jsem se posunul na druhou příčku a připravil si závěrečný útok na poslední zatáčku," popisuje napínavý finiš Prášek. Nakonec mu útok vyšel a poprvé v kariéře vyhrál závod Alpe, zároveň zvítězil i v Mistrovství ČR a Mistrovství Rakouska. „Chtěl bych velice poděkovat celému týmu a sponzorům za obrovskou podporu, bez které bych nikdy takových výsledků nemohl dosáhnout," uzavírá zlatý jezdec.

(orá)