Český klub TTC Ostrava 2016, který v extralize a v evropských pohárech nahrazuje STEN marketing HB Ostrov změří ve skupině C síly s vicemistrem Německa 1. FC Saarbrücken, mistrem Polska K.S. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki a čtvrtým týmem francouzské ligy GV Hennebont TT.

Ostravští příznivci stolního tenisu se mohou těšit na řadu špičkových evropských i světových hráčů. Portugalec Tiago Apolonia, Chen Chien An z Taiwanu, či řecký veterán Kalinios Kreanga jsou na soupiskách soupeřů nově vzniklého klubu na severu Moravy.

„Musím se přiznat, že jsem si oddechl, když nás los posunul do skupiny mimo oba ruské kluby. Bylo by to hodně náročné na cestování. Celkově jsem spokojený, protože skupina je poměrně vyrovnaná a rozhodně máme šanci poprat se o postup. Pochopitelně je potřeba zdůraznit, že v Lize mistrů není slabého soupeře, takže to za stoly bude pořádný boj," komentoval los zkušený hráč Petr Korbel.

Los Ligy mistrů

Skupina A
Fakel Gazprom Orenburg (Rus.), TTF Liebherr Ochsenhausen (Něm.), VS Angers TT (Fr.), Roskilde Bord Tennis BTK 61 (Dán.).

Skupina B
UMMC (Rus.), AS Pontoise Cergy TT (Fr.), ASTS „Olimpia-Unia" Grudziadz (Pol.), Eslövs AL Bordtennis (Šv.).

Skupina C
FC Saarbrücken (Něm.), K.S. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Pol.), GV Hennebont TT (Fr.), TTC Ostrava 2016.

Skupina D
Borussia Düsseldorf (Něm.), Chartres ASTT (Fr.), SPG Walter Wels (Rak.), KST Energa-Manekin Toruň (Pol.).