HB Ostrov chystá na zápas nejzkušenější trojici, hrát budou Tomáš Tregler, Dmitrij Prokopcov a Michal Obešlo. „Na páteční utkání se připravujeme, všichni jsou po zdravotní stránce v pořádku, už se moc těšíme,“ říkal směrem k úvodnímu čtvrtfinále Evropského poháru trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Bohumil Vožický.

Asisa Borges Vall je určitě silným protivníkem, mezi nejlepšími osmi v druhé nejvyšší evropské klubové soutěži ostatně není slabých týmů. „Soupeře jsem sledoval na videu, jsou to kvalitní stolní tenisté. Žádné utkání nebude jednoduché,“ připomenul Bohumil Vožický.

Španělský klub sází na španělské stolní tenisty, jediným cizincem na soupisce je Švéd Viktor Brodd. „Výborný je Joan Masip, který nastupuje jako trojka, zkušeného reprezentanta Marca Durana známe. Nejsme favoritem, odhaduji, že šance budou padesát na padesát,“ říkal Bohumil Vožický. Asisa Borges Vall ve skupinových fázích Evropského poháru vyhrával, do čtvrtfinále se probojoval jako vítěz skupiny C na prosincovém turnaji v Portugalsku.

Zdravotních lapálií si v průběhu posledního roku a půl užil útočník třetiligových fotbalistů Nového Města na Moravě Tomáš Duba (v zeleném dresu) až do sytosti.
Konec podzimní části ukázal, že se s námi rozhodně musí počítat, potěšilo Dubu

Generálku v domácích soutěžích o minulém víkendu oba soupeři zvládli. HB Ostrov porazil v extralize 3:1 Hradec Králové, Asisa Borges Vall vezl výhru 4:2 z duelu

Superdivisón s týmem C.E.R. Robin Prisco L´Escala. Po dvou bodech zařídili Brodd a Masip, naopak Duran oba své singly prohrál.

V pátek v Havlíčkově Brodě se bude hrát stejným systém, jaký známe z české extraligy, tedy do tří vítězství. „V domácím prostředí chceme vyhrát, počítáme s podporou fanoušků,“ dodal Bohumil Vožický. Odveta ve Španělsku je na programu o týden později, v pátek 21. ledna.

Mezitím čeká úřadujícího českého mistra dvanácté kolo extraligy, v neděli 16. ledna od 17 hodin hraje HB Ostrov v Havířově.

Program HB Ostrov Havlíčkův Brod o nadcházejícím víkendu
Pátek 14. ledna (18 hodin): HB Ostrov – Asisa Borges Vall (Evropský pohár)
Neděle 16. ledna (17 hodin): SKST TESLA BATTERIES Havířov – HB Ostrov (extraliga)