V obou zápasech se dostal do pětisetových bitev, v obou čelil mečbolům soupeřů a přesto oba duely vyhrál. „Nemyslím si, že bych byl specialista na koncovky zápasů, ale zatím se mi v nich daří. Kéž by mi to vydrželo,“ zůstal skromný rodák z ukrajinského Simferopolu, který si v minulosti zahrál i za českou reprezentaci.

Kaťuša, jak se mu přezdívá, do hráčského dotazníku před začátkem sezony odtajnil i své sportovní motto. „Na kolenou nás nikdo neuvidí,“ napsal a na kolena se mu evidentně nechce.

V úvodním ligovém kole v Liberci plnil roli týmové jedničky. Na druhou stranu stolu se proti němu postavil Jakub Siebert a byla to bitva, které zvedala diváky ze sedadel.

Dmitrij Prokopcov lehce vyhrál úvodní dva sety, další dva ale prohrál a v tom pátém byl na pokraji porážky. Domácí hráč si vypracoval tři mečboly. „Po dvou vyhraných setech jsem trochu v podvědomí polevil. Vypadalo to, že soupeř nemá šanci. Jenže Siebert se neskutečně zvedl, nikdy jsem ho neviděl hrát tak dobře. Rázem měl i štěstí, povedlo se mu několik těžkých úderů, byla tam prasátka. Poslední míčky to už byla hra nervů,“ svěřil se.

domácím zápase proti KT Praha Dmitrij Prokopcov narazil na Martina Olejníka. Soupeře, který je svým stylem u protihráčů neoblíbený. Na druhou stranu s ním má aktivní bilanci. „Normálně s ním nemívám až takové problémy. Už si ale dokázal zvyknout na můj styl, hrál chytře. Dost jsem chyboval a svou roli sehrála nervozita v prvním domácím zápase. Ne, že bych se vyloženě klepal, ale v hlavě jsem to měl,“ přiznal účastník olympijských her v Riu de Janeiru.

I druhý thriller zvládl na jedničku, po odvráceném mečbolu ovládl rozhodující set v poměru 14:12.

Kdo je Dmitrij Prokopcov
Letos čtyřicetiletý hráč se stolním tenisem začínal jako šestiletý v Simferopolu na Ukrajině, dotáhl to až do reprezentačního týmu své země. Do Česka se dostal prostřednictvím angažmá v NH Ostrava, posléze jako hráč EL Niňa Praha získal šest mistrovských titulů. Zahrál si na olympiádě, jedenáctkrát byl na mistrovství světa, třináctkrát na mistrovství Evropy. Kromě Česka a Ukrajiny si nejvyšší soutěže vyzkoušel v Polsku a Francii.