O umístění nejlepších tří týmů rozhodla mini tabulka mezi Olešnicí, Jilmem a Ždírcem nad Doubravou.

Domácí Tatran končí třetí se stejným počtem bodů jako ostatní dva nejlepší týmy. Výkonnostně a herně se družstvo stmelilo.

Zodpovědným a zlepšujícím se výkonem hráči potvrdili nárůst formy a právem se zařadili mezi nejlepší týmy okresu. Někteří naši hráči již plnohodnotně pomáhají a pravidelně hrají ve vyšších krajských nohejbalových soutěžích.

Díky své aktivní práci – uzavřením Smlouvy o partnerství s VZP ČR zastoupenou paní Uchytilovou a spolupráci s městem Ždírec nad Doubravou, Tatranem, firmou Grafik-Ross Hlinsko (pan Čihák), Fitko Ždírec nad Doubravou (pan Bříza) – si hráči mohli splnit letité přání a koupili si nové, funkční, pohodlné a reprezentativní dresy.

Hřiště s odpovídajícím povrchem a vybavením: to je nyní to, co ve Ždírci nad Doubravou chybí. Stávající umělka má odslouženo. Je vyžilá, sedřená, nerovná a její povrch klouže. Je pro sport nevhodná nebezpečná a hráči si na ni stěžují. Nejen místní, ale i všichni ostatní, kteří v rámci okresního přeboru k nám přijeli odehrát vzájemná utkání. Stížnosti jsou slyšet i z řad tenistů, kteří ji jediní s nohejbalisty využívají.

Ostatní míčové sporty ve Ždírci nad Doubravou prakticky neexistují, neboť pro ně není volně přístupné hřiště bez poplatku, a proto se u nás ve městě nehrají. Dojíždět do Studence, nebo na ,,ideální bezúdržbové" asfaltové hřiště do Údav nemá nikdo zájem.

Apelujeme proto na všechny, kteří tak jako oddíl nohejbalu cítí potřebu vybudování hrací plochy s antukovým povrchem, aby se vyjádřili například prostřednictvím diskuze na webu města a tak podobně. Žádáme tímto město o kroky k napravení stávajícího stavu.
Jsme si vědomi těžké finanční situace v současné době, ale „kdo se neozývá, o problému se nemluví, o tom se neví".

Ve hře jsou dvě varianty: Za prvé nový antukový povrch na stávající umělce a za druhé připravovaná výstavba nového hřiště v prostoru sever za fitkem. Doporučujeme nešetřit a vytvořit nadčasové sportoviště s antukovým povrchem a potřebným vybavením. Za nohejbalový oddíl mohu slíbit, že k jeho případné údržbě se aktivně připojíme, pokud se otevření ve zdraví dožijeme.

Na závěr bych chtěl za nohejbalový oddíl poděkovat partnerům, kteří oddíl podporují a nemohli bychom bez nich závodní nohejbal hrát a pořádat každý rok čtyři početně bohatě obsazené a hráčsky na úrovni ligových, krajských a okresních kvalit navštěvované turnaje. Jsou to: město Ždírec nad Doubravou, Tatran Ždírec nad Doubravou, Česká spořitelna – pobočka Ždírec nad Doubravou, Elasta–Vestil Krucemburk, Jaroslav Klepetko za nohejbal MŠ a ZŠ Ždírec nad Doubravou, se kterou úzce spolupracujeme, a další firmy a jedinci.
Naše činnost (foto a video) jsou ke shlédnutí na Rajčeti, ale i na http://tatran.zdirec.cz/nohejbalovy-oddil/.

Konečné pořadí okresního přeboru 2015:
1. Olešnice, 2. Jilem, 3. Ždírec nad Doubravou, 4. Lučice, 5. Jiskra Havlíčkův Brod B, 6. Chotěboř, 7. Jiskra Havlíčkův Brod A, 8. Přibyslav, 10. Jiříkov.

Mirek Ilich