Na úvod sezony se havlíčkobrodské ženy postaví proti loňskému finalistovi nejvyšší domácí soutěže. „Na úvod nás čeká silný soupeř. Moc o něm nevíme, také v Moravském Krumlově před sezonou obměňovali kádr,“ odhadoval kvality prvního soupeře trenér Bohumil Vožický, který po skončení loňské sezony přešel v HB Ostrov od mužů k družstvu žen.

TT Moravský Krumlov má na soupisce tři cizinky, Ekaterina Chernyavskaya a Liliya Andriyanova jsou Rusky, Mitsuki Yoshidaová je Japonka. V extralize musí ale hrát za družstvo alespoň jedna Češka, v pátek by tak měla nastoupit Eliška Šedová nebo Lenka Harabaszová.

Tak trošku opomíjeni bývají často ve srovnání s nejlepšími fotbalovými střelci jejich protějšci mezi třemi tyčemi. Chycená šance je přitom stejně důležitá jako ta proměněná. Ilustrační foto.
KANONÝR DENÍKU: Velkolepý obrat Jeřišna sám obstaral čtyřmi trefami Kraibich

V HB Ostrov v týdnu napjatě očekávali přílet Egypťanky Hamed Fagr Adel Mohamed Shomanové, která se společně s týmem zatím nepřipravovala. „Na pátek s ní počítám, k dispozici bude na úvodní dva zápasy, pak si musí vyřídit víza na další pobyt,“ poukázal na komplikace se startem hráčky se zahraničním pasem Bohumil Vožický a prozradil, že si v klubu hráčku z Egypta s komplikovaným jménem přejmenovali na Jitku.

Spolu s ní by měly v pátek v Moravském Krumlově hrát Tereza Pytlíková a další letní posila, juniorská reprezentantka Linda Záděrová. Na soupisce jsou dále Anna Stránská, Tereza Lošťáková a Iva Gallerachová. A pak ještě Aneta Širučková, která je v současnosti těhotná. „S ní počítáme až na jaře,“ připomněl trenér.

Extraligové utkání žen se stejně jako v soutěži mužů hraje ve třech, herní systém je ale odlišný. „Hraje se na dvou stolech do šesti získaných bodů. Každá hráčka může odehrát až tři dvouhry, za stavu 5:4 se hraje čtyřhra,“ uvedl k systému zápasů v extralize žen Bohumil Vožický. Utkání tak může skončit i remízou 5:5.

Těžko říci, zda jsou hokejisté Třebíče (v bílých dresech) s výhrou v prodloužení nad Frýdkem-Místkem spokojení. O plný bodový zisk přišli tři vteřiny před koncem.
Horácká Slavia byla tři vteřiny od všech bodů, Dukla ve šlágru těsně neuspěla

Z Moravského Krumlova by se havlíčkobrodské stolní tenistky nechtěly vracet s prázdnou. „Chtěli bychom bodovat, rádi bychom brali výhru nebo remízu,“ dodal trenér havlíčkobrodských extraligových žen.

Utkání TT Moravský Krumlov – HB Ostrov Havlíčkův Brod se hraje v pátek 23. září od 18 hodin.