Petr Novák bojoval v Košicích v hmotnostní kategorii do 74 kg. Nejdříve v prvním kole jasně vyřadil Rakušana Marchla, ve druhém kole si poradil na body s Finem Ukkolou. Ve třetím kole mu sice Ukrajinec Proskurov vystavil prozatímní stopku, ale Novák mohl jít do repasáží. „Proskurov byl lepší hlavně v boji v parteru,“ prozradil trenér Zdeněk Švec.


V repasáži narazil Novák na zkušeného Poláka Michalewicze, kterého porazil těsným bodovým rozdílem. O boji o bronzovou medaili ho čekal francouzský zápasník Dizy. „Ani jeden ze soupeřů neudělal technický bod, a tak rozhodoval o medaili los. Bohužel Petr ho prohrál,“ pokrčil rameny Švec. Petr Novák tak nakonec obsadil na evropském šampionátu v Košicích páté místo.


Do bojů se zapojil i jeho bratr Michal, který ale v hmotnosti do 60 kg prohrál už v prvním kole s Rusem Shokarovem, který ho položil na lopatky.


Varga sbíral zkušenosti


Kromě juniorského šampionátu starého kontinentu se konalo v lotyšském Daugavpilsu i kadetské mistrovství Evropy. Toho se zúčastnila naděje brodského zápasu Oldřich Varga, ale vypadl už v prvním kole, kde podlehl zkušenějšímu italskému reprezentantovi Lorenzovi na body. „Na mistrovství Evropy sbíral především cenné zkušenosti,“ nechal se slyšet Švec.


Ještě je čeká mistrovství světa


Už příští týden bratři Michal a Petr Novákové odletí na juniorské mistrovství světa do tureckého Istanbulu, které bude probíhat od 28. do 30. července.