Dramatickému měření sil dala definitivní podobu až pátá dvouhra, v níž domácí Tomáš Martinko porazil poměrně hladce brodského Tomáše Treglera. „Tomáš si hnul s krkem, to ho v Ostravě limitovalo,“ vracel se ke smolnému utkání trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Bohumil Vožický.

Družstvu z Vysočiny nepřidalo na pohodě ani to, že do Ostravy cestovalo v páteční sněhové kalamitě, cesta se protáhla na čtyři hodiny.

Přesto HB Ostrov na severu Moravy dvakrát vedl. Nejprve 1:0 díky Treglerovi, pak 2:1 zásluhou Ondřeje Kvetona, který přehrál Adama Štalzera.

Divizní fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech), resp. jejich vedení, nechce horentní sumu z přestupu Tomáše Součka promrhat.
Chceme jít nahoru postupnými kroky, odmítá okamžité postupové choutky Soural

Rozhodnout pak mohl Michal Obešlo, který svedl neúspěšnou pětisetovou bitvu s Patrikem Klosem. Rozhodl jeden jediný set. „Michalovi jsem věřil. Po jasném vítězství ve čtvrtém setu ale v pátém setu nezachytil začátek a ztrátu už smazat nedokázal,“ vrátil se ke klíčovému momentu duelu Bohumil Vožický.

Do extraligových odvet vstoupí HB Ostrov 15. prosince v Liberci. O nacházejícím víkendu čeká klub čtvrtfinále Českého poháru, o týden později pak v portugalském Portu druhá fáze evropského ETTU poháru.

Extraliga ve stolním tenise – 9. kolo:
TJ Ostrava KST – HB Ostrov Havlíčkův Brod 3:2
Klos – Tregler 1:3 (-5, 8, -4, -9)
Martinko – Obešlo 3:1 (8, -10, 9, 7)
Štalzer – Květon 1:3 (10, -7, -6, -10)
Klos – Obešlo 3:2 (9, -6, 11, -1, 8)
Martinko – Tregler 3:0 (4, 9, 3)