„Účast bývá různá, záleží to na mnoha proměnných. Měli jsme na startu už také pět set turistů, ale reálně odhadujeme, že letos mohou dorazit tak tři stovky. Nejvíc z nich si asi vybere nejkratší distanci, protože je populární především u rodin s dětmi. Trasy koncipujeme tak, aby si na své přišli skutečně všichni a nestalo se třeba, že rodiče někde zapadnou s kočárkem do bažiny. Zajímavostí je, že každoročně vymýšlíme nové trasy, takže i naši „štamgasti" mohou každoročně objevovat další krásy Vysočiny,“ zmínil Miroslav Holub z pořádajícího Sportovního klubu Obrataň.

K tradičnímu velikonočnímu pochodu se budou zájemci setkávat ve sportovním areálu Obrataň od 8 hodin, cílem je nutné projít do 17 hodin. Na výběr budou tři okruhy – deseti, dvaceti a pětatřicetikilometrový. Všechny povedou z Obrataně v blízkosti hradu Kámen mezi Věžnou, Šimpachem a Pacovem, aby se nakonec opět vrátily do místa startu.

„Po průchodu cílem u nás zábava nekončí, dále bude následovat program společenského rázu s opékáním buřtů a klobás. Dále se bude konat rovněž utkání místního fotbalového týmu, takže návštěvníci se budou mít na co dívat. Jako vzpomínku za úspěšné absolvování některé z tratí jsme si pro každého připravili koženou botičku a na místě bude tradičně také razítko s logem Obrataňských okruhů, které si mohou turisté natisknout do svých pochodnických deníčků,“ uvedl Miroslav Holub.