V sobotu výhra 10:3, v neděli pak 12:1 (více o průběhu těchto zápasů se dočtete na sportovní straně 14 dnešního Deníku). Žďárští florbalisté jasně naznačili, že si chtějí záchranu ve třetí nejvyšší soutěži vybojovat v co nejkratším možném termínu.

„Přiznám se, že jsem podobný scénář v žádném případě neočekával. V prvním utkání Bystřice rychle vedla, my jsme ale odpověděli ještě v první třetině a pak už bylo utkání v naší režii. Nešlo ani tak o herní záležitost, jako spíše o samotný přístup k utkání, hosté mi přišli odevzdaní, jakoby ani o záchranu nestáli a byli smíření se sestupem,“ všiml si hrající kouč Hrochů Filip Dvořák.

Podle jeho slov se také v této sérii zatím potvrzuje to, co v celém předchozím průběhu tohoto ročníku. Největším nebezpečím pro florbalisty Žďáru jsou totiž oni sami.

„Zahráli jsme přesně to, co jsme chtěli. Snad jen třetí třetina v nedělním utkání nebyla úplně podle našich představ, ale za stavu 10:0 přece jen už naše koncentrace nebyla taková. Jinak jsme taktický plán splnili na sto procent,“ pochvaloval si kormidelník Hipposu a dodal. „Celá série je pouze o nás, pokud k tomu dál přistoupíme tak, jak k v prvním utkání, není o čem diskutovat.“

Sérii na tři vítězná utkání tak Hroši mohou rozhodnout již v sobotu, k dispozici mají dokonce dva mečboly. V Bystřici už letos v základní části zvítězili a nechtějí ponechat nic náhodě ani nyní.

„Do Bystřice jedeme sérii ukončit, chceme rozhodnout už v sobotním třetím utkání. V jejich poměrně nové hale se nám hraje dobře, v tomto směru není žádný problém, v podstatě všude kam přijedeme, je to lepší než u nás, navíc nás nečeká žádné zdlouhavé cestování,“ usmívá se Filip Dvořák.

Ještě budou bojovat

Celkem logicky naprosto odlišné pocity panují v táboře Bystřice. Poslední místo tabulky základní části letošního ročníku Národní ligy a chabý bodový zisk dávaly tušit problémy, ale takový výprask se nečekal.

„Myslím si, že je to odraz reality. Trošku jsem počítal s tím, že ty dva zápasy prohrajeme, ale očekával jsem, že to bude mnohem těsnější a vyrovnanější,“ řekl funkcionář bystřického ASK a bývalý trenér Jaroslav Dufek.

Do Žďáru přitom vyrazila, až na absentujícího Chocholáče, prakticky nejsilnější možná sestava. „Prostě se projevila realita tréninkové docházky a vztahu kluků k florbalu, protože se prakticky netrénuje. Všechno k tomu ale postupnými kroky směřuje již delší dobu. Už v loňské sezoně se trénovalo málo a v tomto ročníku to šlo dolů ještě více,“ přiznal bystřický funkcionář.

Před hráči Bystřice tak nyní stojí obtížný úkol v podobě tří výher nad Žďárem. V opačném případě pak budou bojovat s horším z dua Klobouky – Havlíčkův Brod alespoň o účast v baráži. „Hotové to ještě určitě není, stát se může cokoliv, na začátku sezony jsme dokázali ve Žďáře vyhrát. Doufám, že se k tomu tak kluci postaví a ještě zabojují. Klidně můžeme Žďár doma dvakrát porazit a rozdat si to s nimi v rozhodujícím pátém utkání. Mám ale obavu, že naše šance jsou malé. Realisticky to vidím tak, že v soupeření čtyř týmů v play-down jsme outsiderem, ale dokud bude alespoň malá šance, je potřeba se o ní poprat,“ dodal Jaroslav Dufek.

Další program play-down – 3. zápas: BYSTŘICE – ŽĎÁR N. S. (sobota 10. března, 17.30), příp. 4. zápas: BYSTŘICE – ŽĎÁR N. S. (neděle 11. března, 14.00), příp. 5. rozhodující zápas: ŽĎÁR N. S. – BYSTŘICE (úterý 13. března, 19.00).

V derby s jihlavskou Duklou (ve fialovo-žlutém) vedli mladší dorostenci Žďáru (v bílém) už 2:0. Hosté však třemi brankami dokázali skóre otočit.
Mladší dorostenci ztratili dvakrát za sebou slibně rozehraný zápas