Po úvodní výhře v Plzni 32:30 v sobotu doma hráči Sokola porazili také Kopřivnici, tentokrát výsledkem 33:30.

V táboře klubu z Vysočiny panuje velká spokojenost. „Jsem na tento tým patřičně hrdý. Daří se nám a užíváme si prakticky každý trénink. Samozřejmě i nás určitě potkají komplikace, ale věřím, že mančaft, který jsme postavili na zdravých základech, je zvládne,“ sdělil trenér Nového Veselí Peter Kostka.

Skvělé střelecké představení ukázal v neděli záložník Nové Vsi Martin Žák (v modrém dresu). Za záda gólmana Pelhřimova dopravil balon hned třikrát.
Nečekaný střelec Žák pálil ostrými a fotbalisté Nové Vsi díky tomu kralovali

Hlavním motorem obou výher byla dobrá produktivita. Vždyť hráči Sokola nastříleli v obou případech přes třicet branek. „V tomto směru se nám vyplácí stanovená filozofie. Častou rotací velkého počtu hráčů se nám daří držet vysoké tempo hry. Navíc se tím do ní zapojí maximální množství hráčů, z nichž má každý zodpovědnost za výsledek,“ prozradil

Druhým kladem je skutečnost, že se o střeleckou produkci Nového Veselí stará široký počet hráčů. „To je naší velkou výhodou, protože tím jsme pro naše protivníky mnohem méně čitelní. Máme skvělý tým bez hvězd,“ lebedil si kouč Sokola.

První domácí body v sobotu vybojovali fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem (v červeném). Žďár nad Sázavou (v bílém) zdolali po obratu v závěrečných minutách zápasu 2:1.
Tři body zajistil Bystřici až velký obrat. Fotbalisté Polné dál hledají střelce

Všechno ale není růžové. Stejně jako v Plzni, také od Kopřivnice inkasoval celek z Vysočiny rovných třicet branek. „Je to hodně. V tomto směru se budeme muset zlepšit, protože se nedá očekávat, že každého soupeře přestřílíme. Občas nám v obraně chyběla o něco větší agresivita,“ všiml si.

V závěru sobotního zápasu mužstvo ze severu Moravy nebezpečně dotahovalo, ale házenkáři Nového Veselí se tentokrát mohli opřít rovněž o podporu z publika. „Diváci byli skvělí, dodávali nám spoustu energie. Zvlášť to platilo pro závěrečnou čtvrtinu utkání, kdy se nám hosté přiblížili na dostřel. Fanoušci byli naším osmým hráčem,“ ocenil Kostka.