O titul v aktuálním soutěžním ročníku bude bojovat s Chebem, finálová série začíná na západě Čech ve čtvrtek 12. května.

Nedělní klání mezi s El Niněm mělo jednoznačný výsledek, ale ten se rozhodně nerodil lehce. „Byla to obrovská bitva, drama, které kluci zvládli,“ pochvaloval si trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Bohumil Vožický.

Hned na úvod se střetly jedničky obou soupeřů. Tomáš Tregler se postavil proti Jiřímu Vráblíkovi, jenž měl v sérii na kontě tři vítězství a žádnou porážku. „Konečně jsme dobře začali. Bod, který získal Tomáš, byl moc důležitý, přinesl do družstva uklidnění, bylo vidět, že už nejsme po takovým tlakem,“ uvedl trenér k prvnímu získanému bodu.

Divizní fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) zdolali v dalším kole naší čtvrté nejvyšší soutěže Slavoj Polná 2:1. V tabulce se tak dál drží v jejím středu.
Nastoupili jsme jako na nějaký pouťák, zlobil se Kubík. Adamce trápila koncovka

O dalších dvou výhrách hráčů HB Ostrov se rozhodovalo vždy až v pátých setech. Havlíčkobrodské šance vylepšil Michal Obešlo, který úspěšně otočil vývoj utkání s Jakubem Zelinkou. „Zelinka znovu potvrdil, že je nevyzpytatelným hráčem. Michal ale ukázal, jaký je bojovník a utkání získal pro sebe,“ zmínil ke druhému zápasu Bohumil Vožický.

Nedělní duel i celou sérii pak vítězně uzavřel Dmitrij Prokopcov, který udolal Františka Onderku, když odvrátil tři mečboly soupeře. „Franta Onderka předvedl bojovnost, jakou jsme od něho čekali. Dima ale ukázal, že si dokáže poradit s nepříznivým vývojem, po prohraném čtvrtém setu v rozhodujícím pátém zabojoval a dočkal se důležitého vítězství,“ připomínal Bohumil Vožický.

Dramatické třetí semifinále vidělo přímo v Birell Aréně 400 diváků. „Atmosféra byla skvělá, divákům bych chtěl poděkovat,“ poukázal na důležitý faktor, který orámoval nedělní duel, Bohumil Vožický.

Gólman Nové Vsi Jiří Fuksa se v sobotním taháku proti Pelhřimovu blýskl několika výbornými zákroky. Těsné prohře svého celku ovšem nezabránil.
Dlouhá přesilovka fotbalistům Nové Vsi spíše uškodila. Zeman: Očekával jsem to

Finálová série začíná v Chebu 12. května, v Havlíčkově Brodě se oba aktéři utkají přesně o týden později ve čtvrtek 19. května. Případné třetí utkání by se pak hrálo opět v Chebu, a sice v neděli 22. května.

Extraliga mužů ve stolním tenise – play off, semifinále, třetí rozhodující zápas:
HB Ostrov Havlíčkův Brod – SF SKK El Niňo Praha 3:0
Tregler – Vráblík 3:1 (8, 6, -5, 9)
Obešlo – Zelinka 3:2 (-8, 6, -7, 7, 8)
Prokopcov – Onderka 3:2 (10, -9, 8, -3, 14)