Prvními dvěma soupeři byly celky ze severních Čech.S Mostem a Chomutovem vybojovali ze čtyř zápasů tři vítězství. Omlazený tým Brodu, tak vstoupil do sezony velmi dobře.

H. BROD – MOST 3:1

Oba zápasy byly hodně vyrovnané, ale v obou se na konci radoval domácí tým. V prvním utkání se hrálo v úvodu bez bodů a důležité dvoubodové vedení zajistil ve třetí směně Petr Kruntorád, který proti argentinskému nadhazovači Mostu Martinu Gonzálesovi odpálil homerun. Na 3:0 zvýšil v následující směně Karel Kadečka. Hosté už dokázali pouze korigovat předposledním útokem na konečných 3:1. Celý zápas spolehlivě odházel Michal Holobrádek, který toho pálkařům Mostu příliš nedovolil.

H. BROD – MOST 8:6

Do odvety nasadili Hroši na nadhoz z Pardubic hostujícího devatenáctiletého mladíka Filipa Koblížka a hráči Mostu mu debut dost znepříjemnili. Za stavu 0:4 přinutili trenéry Hrochů ještě v první směně ke změně nadhazovače a tak si premiéru odbyl i stejně starý Australan Harrison Pudner, který nastoupil i přes drobné zranění na házecí ruce. Ten zastavil tlak Mostu a Hroši zahájili stíhací jízdu. Sérií odpalů dokázali ještě v první směně srovnat na 4:4 a po druhé již vedli 6:4. Ve čtvrté přidali další dva doběhy a zvýšili náskok na 8:4. Most se na Harrisona Pudnera poprvé a naposled prosadil v páté směně, když dvěma body snížil na 8:6. Více jim již obrana Hrochů nepovolila a Hroši tak zaznamenali výhru i v druhém zápase sezóny.

H. BROD – CHOMUTOV 4:2

Chomutov postavil do prvního zápasu na nadhoz Kanaďana Claytona Robinsona a Hroši zásluhou Karla Kadečky a Petra Kruntoráda šli do vedení 1:0 již v první směně. Na 2:0 zvýšil ve třetí směně David Henzl. Ve čtvrté směně po chybě v obraně Hrochů snížil Chomutov na 2:1, ale v dohrávce téže směny si vzali Hroši dvoubodový náskok zpět, když sedmnáctiletý Jan Hlaváč zaznamenal svůj první extraligový homerun v kariéře. V předposlední směně se hosté znovu dotáhli na rozdíl jediného bodu, ale i tentokrát přišli Hroši s okamžitou odpovědí. Zásluhou dvou po sobě jdoucích dlouhých odpalů Marka Rosenkranze a Jiřího Šedy posunuli skóre na 4:2, které i tentokrát bezpečně udržel nadhazovač Michal Holobrádek.

H. BROD – CHOMUTOV 2:7

V druhém zápase nastoupil za Hrochy na nadhoz opět Harrison Pudner. I tentokrát Hroši na úvod odvety inkasovali, a to hned třikrát. Přestože postupně dokázali snížit až na 2:3, na výhru nedosáhli. Naopak Chomutov přidal v koncovce další body a připsal si první výhru v sezóně, když v sobotu prohrál oba zápasy na hřišti nováčka z Břeclavi.